Biblioteka paminėjo 40-ies metų jubiliejų

2017 12 11

Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka minėjo 40-ies metų jubiliejų. Šventinio renginio „Bendruomenių biblioteka: keturi dešimtmečiai kaitos ir pastovumo“ metu buvo prisiminti svarbiausi pastarųjų keturių dešimtmečių įvykiai, pristatytas komiksų stop kadro konkursas, pasveikinti ilgamečiai darbuotojai, aptarta vykdyta apklausa apie bibliotekos paslaugas. Renginį moderavo Raimonda Sližienė.

Šventėje bibliotekos bičiuliai

Paminėti bibliotekos jubiliejų susirinko gausus būrys ištikimiausių bibliotekos bičiulių, svečių, knygos mylėtojų bei bibliotekos senjorų. Šventinius žodžius tarė Seimo Pirmininko pavaduotoja Rima Baškienė, Seimo narys Stasys Tumėnas, Šiaulių miesto mero pavaduotojas Justinas Sartauskas, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Sitnikas, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento Kultūros skyriaus vedėja Daina Kinčinaitienė. Gražius sveikinimo žodžius taip pat tarė svečiai iš Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos, Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir Joniškio rajono Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos, Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos, Šiaulių Dainų mikrorajono bendruomenės pirmininkas, Šiaulių kultūros ir švietimo įstaigų atstovai bei kiti svečiai.

Pristatytas komiksų konkursas

Renginio metu buvo pristatytas inovatyvus ir kūrybingas komiksų stop kadro konkursas „Bibliotekininkas – knygų valdovas“. Konkurso metu, pasitelkus „ComicLife“ programą, 4 bibliotekos filialų – „Šaltinėlio“, Lieporių, Rėkyvos ir „Saulės“ - lankytojai buvo kviečiami sukurti 4 kadrų komiksą, pasirinkus siaubo, komedijos, nuotykių arba veiksmo žanrus. Konkursas projekto dalyvius sužavėjo linksma idėja, originalumu ir žaismingumu. Iš 27 darbų išrinkti 10 geriausių, o iš jų net trys buvo publikuojami 2017 m. lapkričio 30 d. dienraštyje „Šiaulių kraštas“.

Parengta kilnojamoji paroda

Taip pat pristatyta Bibliografijos-informacijos skyriaus darbuotojų parengė kilnojamąją parodą „Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka: keturi dešimtmečiai kaitos ir pastovumo“, kurioje atsispindi bibliotekos keturių dešimtmečių istorija, svarbiausi įvykiai, žymintys bibliotekos pokyčius ir ėjimą link modernios šiuolaikinės bibliotekos. Parodą sudaro keturi stendai – kiekvienam dešimtmečiui po vieną. Parodą apipavidalino bibliotekos dailininkė Dalia Brazlauskienė. Virtualiai šią parodą galima pamatyti ir bibliotekos interneto svetainėje.

Jubiliejaus proga kūrybingi ir aktyvūs darbuotojai, o taip pat ir buvusi bibliotekos direktoriaus pavaduotoja, senjora Elena Mendelienė, buvo apdovanoti LR Seimo, LR Kultūros ministerijos ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento Kultūros skyriaus padėkomis. Šventę apipavidalino „Lauros studija“ ir Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos akordeonistai.

Šventė organizuota vykdant Šiaulių miesto savivaldybės iš dalies finansuojamą projektą „Bendruomenių BIBLIOTEKA: keturi dešimtmečiai kaitos ir pastovumo“.

Fotografijos Tomo Januškevičiaus