Bibliografijos-informacijos skyriuje - parodos bibliotekai

2017 12 07

Šiais metais Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka mini 40-ties metų sukaktį, kuomet 1977 m. miesto viešosios bibliotekos buvo sujungtos į vieną centralizuotą bibliotekų sistemą. Šia proga Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) gausu parodų.

Viena iš jų – tai skyriaus darbuotojų parengta kilnojamoji paroda „Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka: keturi dešimtmečiai kaitos ir pastovumo“, kurioje atsispindi bibliotekos keturių dešimtmečių istorija, svarbiausi įvykiai, žymintys bibliotekos pokyčius ir ėjimą link modernios šiuolaikinės bibliotekos. Parodą sudaro keturi stendai – kiekvienam dešimtmečiui po vieną. Stenduose talpinamos buvusių ir esamų darbuotojų nuotraukos, įamžintos veiklos ir renginių akimirkos, taip pat iliustruojančios kaip keitėsi biblioteka ir joje dirbantys žmonės. Parodą apipavidalino bibliotekos dailininkė Dalia Brazlauskienė. Virtualiai šią parodą galima pamatyti ir bibliotekos interneto svetainėje. Paroda parengta vykdant Šiaulių miesto savivaldybės iš dalies finansuojamą projektą „Bendruomenių BIBLIOTEKA: keturi dešimtmečiai kaitos ir pastovumo“.

Bibliotekos bičiuliai šventės proga taip pat dovanojo gražių parodų. Parodoje „Laiškai bibliotekai...“ eksponuojami grafikės Lolitos Brazos sukurti vokai ir skaitytojų svečių knygoje palikti įrašai apie biblioteką. Vokai daryti panaudojant įvairią tapybos ir grafikos techniką, piešiant, spalvinant ir lipdant prie popieriaus pagrindo audinio, popieriaus skiautes, iškarpas iš žurnalų. Ant vokų įkomponuoti ne tik paveikslėliai, bet ir citatos, įrašai. Visa tai daro šiuos kūrybinius darbus originaliais ir žaismingais. Parodą paįvairina ir sušildo skaitytojų palikti laiškai - atsiliepimai apie biblioteką, kuriuose jaučiamas bibliotekininko darbo įvertinimas, neatsiejamas ryšys tarp bibliotekos ir skaitytojo.

Šiaulių profesinio rengimo centro profesijų mokytojos Eglė Saročkienė, Laimutė Dimšienė, Irina Tuzova papuošė biblioteką floristiniais darbais. Iš grubios medžio žievės, gėlių bei uogų, net rankdarbių elementų, sukomponuoti paveikslai ir pastatomos kompozicijos žavi savo išmone, išskirtinumu.

Kaip ir kiekviena proga, savo darytą šventinę puokštę bibliotekai padovanojo Senjorų rankdarbių būrelio narė m. dr. Irena Burneckienė. Iš sausų augalų sukurtame darbe jaučiama artėjančių švenčių - šv. Kalėdų ir Naujųjų metų - nuotaika.

Parodas kviečiame aplankyti visą gruodžio mėnesį.