„Šaltinėlio“ filiale apdovanoti komiksų konkurso laureatai

2017 12 04

Lapkričio 29 dieną Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokiniai rinkosi į baigiamąjį  komiksų stop kardo konkurso renginį, kuris vyko Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos "Šaltinėlio" filiale.

Visą lapkričio mėnesį 1–4 klasių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokiniai, kartu su dailės mokytojomis J. Budriene, L. Narušiene ir J. Šalte dalyvavo komiksų kūrimo konkurse „Bibliotekininkas - knygų valdovas", į kurį pakvietė „Šaltinėlio“ biblioteka, vykdanti Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos projektą „Bendruomenių biblioteka: keturi dešimtmečiai kaitos ir pastovumo“, finansuojamą Šiaulių miesto savivaldybės.

Renginio pradžioje plačiau pristatėme komiksus ir jų istoriją. Užsienyje, ypač JAV, tai itin mėgiamas žanras. Aptarėme komiksų piešimo stilius ir priemones. Supažindinome su svarbiausiais veiksmo komiksais, jų superherojais, įdomiausia komiksų žanro literatūra. Išskirtinį dėmesį sutelkėme į lietuvių autorių kūrybą.

Antroje renginio dalyje apžvelgėme pasibaigusio konkurso „Bibliotekininkas - knygų valdovas" rezultatus. Keturi bibliotekos filialai ("Šaltinėlio", "Saulės", Lieporių ir Rėkyvos) konkurso komisijai pateikė 27 darbus, iš kurių buvo atrinkta 10 geriausių.

"Šaltinėlio" bibliotekoje komiksų konkurse dalyvavusių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos trečiokų Viltės Ambložiejūtės, Majaus Baldauskio, Emos Dapkutės, Karolinos Jokšaitės, Auksės Jurgeliūnaitės, Karinos Karpinaitės, Gabrielės Razgutės bei Povilo Tautkaus bendras darbas ir ketvirtokės Rugilės Pumputytės kurti komiksai pateko tarp 10 geriausiųjų komiksų bei dalyvaus parodoje, kuri bus eksponuojama Šiaulių miesto bibliotekose. O tris komiksus, kuriuos  komisija pripažino geriausiais, išspausdino „Šiaulių kraštas“ (lapkričio 30 d., Nr. 231), tarp šių komiksų-laureatų ir  pirmoko Joringio Lazdyno komiksas. Vaikai buvo apdovanoti diplomais ir dovanomis.

Džiaugiamės aktyviu moksleivių dalyvavimu konkurse ir jo rezultatais. Sveikiname konkurso laureatus, Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokinius.