Rėkyvos lobių ieškojo smalsūs antrokai

2017 11 30

Saulėtą lapkričio 27 dienos rytą į Rėkyvos biblioteką atkeliavo Šiaulių Rėkyvos progimnazijos 2 b klasė, lydima mokytojos Irenos Valatkevičienės. Visi susirinko ne veltui – mokiniai leidosi ieškoti Rėkyvos lobių, pasitelkdami planšetinius kompiuterius, kuriuose yra įdiegtas  žaidimas, kuris buvo sukurtas vykdant Lietuvos kultūros tarybos bei Šiaulių miesto savivaldybės iš dalies finansuotą projektą „Rėkyvos lobių paieška“.

Žaidime nurodytos septynios gerai visiems žinomos vietos: Karpio statula, kapinaitės, koplytėlė, mokykla, zuikinė, Grabavičiaus kalnas bei, žinoma, biblioteka. Susirinkę visi gavo užduotį – pasiskirstyti į komandas, o kitas darbas jiems pasirodė sunkesnis – teko išsirinkti komandos kapitoną, o juo norėjo būti visi. Tačiau radome sprendimą – prie kiekvienos vietos planšetė buvo perleidžiama kitam komandos nariui, vaikams nebuvo sunku atrasti visas vietas, jie aktyviai atsakinėjo į užduotus klausimus bei domėjosi savo krašto istorija. Grįžę į biblioteką mokiniai buvo energingai nusiteikę, bei įvardijo dar kelis Rėkyvos lobius: Rėkyvos ežerą, durpyną bei Karpio užeigą.

Mokiniai smagiai praleido laiką, bei įgavo daugiau žinių apie savo mikrorajoną. Tai buvo paskutinė šios lobių paieškos grupė, tačiau į „Rėkyvos lobių paieškas“ galėsite leistis kada tik panorėsite, o visus dalyvavusius kviečiame gruodžio 11 d. 12 val. Į Rėkyvos lobių paieškos baigiamąjį renginį, kuriame bus trumpai pristatoma projekto veikla ir pasiekimai.

LTK Logotipas2 iqqr5b16