Bendruomenės diena Vaikų literatūros skyriuje

2017 11 22

Minint Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos 40-ies metų jubiliejų, Vaikų literatūros skyriuje vyko „Gimtadienis su draugais“ - susitikimas su bendruomene. Jubiliejiniame renginyje dalyvavo su Vaikų literatūros skyriumi bendradarbiaujančių įstaigų atstovai, bibliotekos skaitytojai, bibliotekos savanoriai.

Vaikų literatūros skyriaus vedėja R. Matulevičiūtė skaidrių pagalba supažindino su bibliotekos istorija, jos struktūra, raida ir kaita iki šių dienų. Geriausiai su 40-ies metų Vaikų literatūros skyriaus istorija buvo galima susipažinti bibliotekos darbuotojų paruoštoje parodoje „Sustabdytos akimirkos“.   Su jubiliejumi pasveikino Gegužių progimnazijos direktorė S. Baranauskienė, lopšelio-darželio „Kūlverstukas“ atstovai ir ugdytiniai. Po gražių ir šiltų sveikinimų bibliotekos darbuotojos padėkojo darželiams, mokyklai, Moksleivių namams už bendradarbiavimą, parodas, renginių organizavimą. Skaitytojams įteiktos padėkos ir dovanėlės už meilę ir pagarbą knygai, dalyvavimą bibliotekos renginiuose, dovanotas knygas. Nominacija „Jaunojo skaitytojo titulas“ atiteko  mažiesiems bibliotekos lankytojams, kurie dar tik pradeda  skaityti. Visiems, kurie pasižadėjo mylėti, gerbti ir skaityti knygas ir tesės šį pažadą, Pasakų Karalius iškilmingai suteikė jaunojo skaitytojo titulą.

Meninė dalis prasidėjo Karaliaus ir Karalienės pasveikinimu, ir po žodžių „Seniai seniai, vienoje karalystėje...“ visi atsidūrėme knygų-pasakų karalystėje. Iš lentynų,  pasakų knygučių puslapių atkeliavo pasakų personažai - karaliai ir princesės, fėjos ir nykštukai, Raudonkepuraitė ir vilkas, Pepė,  paršiukai, teletabiai ir linksmieji klounai. Moksleivių namu vaikų ir jaunimo studijos „Bildukas“ (vadovė D. Galinienė) jaunieji aktoriai suvaidino keletą visiems gerai žinomų pasakų etiudų, jas naujai interpretavo, sukūrė pasakišką atmosferą. Gegužių progimnazijos vokalinis ansamblis „La-Fa“ ir choras „Strazdanėlės“ (vadovė R. Janulienė) bibliotekos svečiams dovanojo  nuotaikingas dainas. Prie meninės programos prisidėjo ir jaunieji bibliotekos lankytojai. Gabrielė ir Vytautas Donielos, Emilija Prascevičiūtė atliko muzikinius kūrinius. Buvo ir gimtadienio tortas, kurį padovanojo bibliotekos skaitytoja, „Skaitančių mamų“ klubo narė V. Račkauskienė su šeima.

Šventė baigėsi daina „Su gimimo diena“, kurią dainavo visi pasakų personažai, ansamblis, popietės dalyviai.

Paroda „Sustabdytos akimirkos“ veiks iki lapkričio 30 d.

Renginys organizuotas vykdant Šiaulių miesto savivaldybės iš dalies finansuotą projektą „Bendruomenių BIBLIOTEKA: keturi dešimtmečiai kaitos ir pastovumo“.

iqqr5b16