Kūrybinių darbų parodos „Surask save“ uždarymo šventė

2017 11 20

Lapkričio 17 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale vyko Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinio „Goda“ keramikos studijos kūrybinių darbų parodos „Surask save“ uždarymo šventė.

Archeologai mano, kad seniausias žinomas žaislas pasaulyje yra lėlė, surasta Egipte ir datuojama 2000 m. pr. m. e. Seniausios Lietuvoje rastos lėlės pagamintos XV- XVII a.  Lėlės nuo seniausių laikų buvo gaminamos iš įvairiausių medžiagų. Pirmosios - pagamintos iš medienos, akmens, molio. Metams bėgant lėlių gamybai imta naudoti pačias įvairiausias medžiagas: kaulą, porcelianą, audeklus, popierių, kaučiuką, plastiką, modeliną... Visose pasaulio kultūrose lėlės buvo kuriamos kaip meno kūriniai, turintys išliekamąją vertę.

Parodos „Surask save“ organizatorė Solveiga Stanevičiūtė kartu su padalinio „Goda“ klientais pristatė dienos centre vykstančias užimtumo veiklas. Viena jų – keramikos studija. Studijos vadovė pasakojo, kad lėles pradėjo kurti prieš eilę metų. Pradžioje tai buvo maži nykštukai, skirti Kalėdų dovanoms. Vėliau bandyta kurti beveik pusmetrio dydžio keramikines lėles. Parodoje „Surask save“ eksponuotos lėlės – tai pastarųjų metų kūryba. Beje, lėlės gimimas užtrunka apie vieną mėnesį, o sukaupti eksponatus parodai prireikia kelerių metų.

Renginio metu biblioteka buvo paversta tikromis kūrybinėmis keramikos dirbtuvėmis, kur V.K udirkos progimnazijos antrokai (mokytoja Rasa Blikertienė) sužinoję lėlių gamybos paslaptis, patys  galėjo išbandyti molio terapiją ir savo rankomis pasigaminti lėlę.

Parodos „Surask save“ eksponatai sulaukė išskirtinio bibliotekos lankytojų dėmesio. Visą  parodos eksponavimo laikotarpį vyko labai aktyvūs nuotaikingiausios, originaliausios, elegantiškiausios ir linksmiausios lėlės rinkimai. Daugiausia žiūrovų balsų pelnė Ygorio Čepenko, Jan Jasinovič ir Editos Paldavičiūtės sukurtos lėlės. Parodos organizatoriams  palinkėta kūrybinės sėkmės, o nominacijų autoriams įteikti padėkos raštai.

Bibliotekoje džiugią nuotaiką kūrė ir muzikinį kūrinį dovanojo Šiaulių moksleivių namų vokalinio-instrumentinio ansamblio „Mozaika“ solistė Kornelija  Rusteikaitė (mokytoja Vilma Valiukienė).