Šviesos ir knygos šventė „Piratai - lobių ieškotojai“ „Aido“ filiale

2017 11 15

Kai mus gaubia lapkričio sutemos, užsidegame žvakes ir skaitome. Tokia yra 21-oji Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja. Šiais metais kreipiamas didžiulis dėmesys į Šiaurės šalių salas. Salų motyvas visais laikais žavėjo rašytojus. Beje, šiemet minimos ir 100-osios Suomijos nepriklausomybės metinės, todėl siūloma labiau domėtis suomių literatūra. Mažiesiems skaitytojams rekomenduojama suomių rašytojo Mauri Kunno knygos „Lobių sala“ ištrauka.

Lapkričio 13 d. biblioteka skaitytojus sutiko pasipuošusi plakatais, vėliavėlėmis, balionais su kaukolėmis ir, žinoma, žvakių šviesa. Į renginį atvyko Šiaulių logopedinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo vaikučiai, lydimi mokytojos Ž. Jarašūnienės. Nuo žvakių šviesos biblioteka tapo magiška ir paslaptinga. Mažieji nustebo, kai bibliotekoje pasirodė dvi „piratės“. Tai „Romuvos“ progimnazijos aštuntokės – Urtė ir Aurelija (mergaičių mokytoja I.Samulionienė). Bibliotekoje nedažnai sutiksi knygą skaitantį piratą, tačiau Šiaurės šalių bibliotekų savaitės metu - viskas įmanoma. Vaikai užgniaužę kvapą klausėsi piračių skaitomą ištrauką iš knygos „Lobių sala“. Tai nuotaikinga istorija, nukelianti į Kaulų salą ieškoti paslėpto lobio. Knygoje apstu pavojingų jūrų piratų, nuotykių troškimo ir aukso bei deimantų paiėškos. Ten sutinkame vienišą piratą, užsilikusį Kaulų saloje, bet svajojantį grįžti į namus ir paskanauti sūrio.

Mergaitės su vaikais kalbėjosi apie tai, kas yra piratai, kodėl lobis yra slepiamas, kodėl pirato viena akis uždengta, kokia piratų vėliavos atributai. Smagiausia užduotis vaikams buvo bibliotekoje surasti piratų paslėptą lobį. Ieškoti sekėsi sunkiai, todėl į pagalbą atskubėjo „piratės“. Tada lobis ir buvo surastas, ir padalintas visiems jo ieškojusiems. Renginio metu vaikai susidomėję vartė knygutes apie piratus, pro žiūronus stebėjo vaizdą už lango. Laikas prabėgo greitai ir smagiai. Išsiskiriant „piratės“ vaikams padovanojo balionų su kaukolėmis.