Vaikų literatūros skyriuje pasklido magiška muzika

2017 11 06

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje, vykdant Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „Biblioteka - erdvė kūrybai ir draugystei“, vyko paskutinis ciklo „Kartu su vaiku“ renginys „Magiška muzikos galia“, kuriame šeimyninio muzikavimo atmosferą sukurti padėjo vaikų meninio ugdymo studija „Pūūūka“, vadovė Brigita Šimkuvienė.

Muzika lydi žmogų nuo pat jo gyvenimo pradžios. Kūdikiai ją girdi dar būdami motinos įsčiose, atėję į šį pasaulį klausosi mamos dainuojamų lopšinių. Liaudies folkloro tradicijoje gerai žinomas kykavimas, jodinimas, žaidinimas. Muzika - vienas iš būdų sukurti gerą atmosferą, turtinti vaiko dvasinį pasaulį, išlaisvinti fantaziją ir kūrybiškumą.

Užteko keleto lietuvių liaudies ir  vaikiškų dainelių, mažyliai nuo mamų kelių įsitraukė į smagius muzikinius žaidimus. Jiems patiko dainuoti ir šokti pagal muziką, atkartoti judesius, o skambant relaksacinei melodijai kiekvienas stengėsi pagauti kuo daugiau muilo burbulų.

Atliekant „Lietučio“ dainelę, prireikė ir mamyčių pagalbos, kad toks būrys vaikų sutilptų po didžiuliu skėčiu.

Muzika ne tik lavina kalbą ir atmintį, padeda sukoncentruoti dėmesį, bet ir suteikia teigiamas emocijas bei gerina bendravimo įgūdžius. Pedagogė B. Šimkuvienė tėveliams patarė vaikams kuo dažniau parinkti tinkamą ir teigiamai veikiančią muziką, suteikti galimybę kartoti jiems patinkančias daineles ir patiems dainuoti kartu.

bibliotekos logo KT logo