Pirmoji „Rėkyvos lobių“ paieška

2017 11 06

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialas (Energetikų g. 7) 2017 m. vykdo Lietuvos kultūros tarybos bei Šiaulių miesto savivaldybės iš dalies finansuotą projektą „Rėkyvos lobių paieška“. Projekto metu buvo sukurtas ir lapkričio 6 d. pirmą kartą pristatytas interaktyvus žaidimas „Rėkyvos lobių paieška“.

Žaidimo tikslas - aktyviai leidžiant laiką geriau pažinoti vietovę, skatinti komandinę veiklą bei aktyviai pajudėti.

Ieškoti Rėkyvos lobių lapkričio 6-osios rytą Rėkyvos filialą rinkosi Rėkyvos progimnazijos 4 klasės mokiniai, lydimi mokytojos Ingos Grigelienės. Iš pradžių vaikų buvo paprašyta pasiskirstyti į 5 komandas ir išrinkti po komandos kapitoną, tokiu būdu kiekvienai komandai buvo perduotas planšetinis kompiuteris, skirtas paieškoms.

Vyr. bibliotekininkė Giedrė Butkutė paaiškino vaikams žaidimo taisykles: visos paieškos vietos yra įvestos pasinaudojant GPS koordinatėmis, o paspaudus ant objekto pavadinimo atsiranda jo aprašymas bei nurodomas atstumas iki pasirinktos vietos. Kiekviena vieta pažymėta specialiu QR kodu nukreipiančiu į žaidimo svetainę. Pirmiausia vaikai aplankė Karpio skulptūrą, jiems buvo užduotas klausimas, kas ją pastatė. Klausimai buvo uždavinėjami kiekvienoje surastoje vietoje. Ketvirtokai dar aplankė kapines, koplytėlę, mokyklą, zuikinę, Grabavičiaus kalną. Paskutinė aplankyta vieta buvo biblioteka, kurioje kiekvienas taip pat gavo po lobį – ypatingą tušinuką, kurį galės panaudoti aprašydami savo mėgstamiausias knygas.

Paklausti, kokie vis dėl to yra Rėkyvos lobiai, visi vieningai išvardijo aplankytas vietas, bei papasakojo, kad Rėkyvos mikrorajonas turi ir daugiau lobių: Rėkyvos ežerą bei greta įsikūrusį restoraną, taip pat paminėjo Rėkyvos parką.

Vaikai aktyviai ir smagiai praleido popietę bibliotekoje, bei įsitikino, kad Rėkyvos mikrorajonas, nors ir nutolęs nuo miesto šurmulio, tačiau taip pat turi daug įspūdingų vietų, kurias norisi aplankyti ne vieną kartą.

LOGLTK Logotipas2