Socialinių įgūdžiu lavinimo būrelis gamino sapnų gaudykles

2017 10 31

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialas (Energetikų g. 7) 2017 m. vykdo Lietuvos kultūros tarybos bei Šiaulių miesto savivaldybės iš dalies finansuotą projektą „Rėkyvos lobių paieška“. Būtent šio projekto metu susikūrė socialinių įgūdžių lavinimo būrelis, kurio tikslas ugdyti vaikų bendravimo įgūdžius, pasitikėjimą savimi, tinkamai suvokti vertybes bei didinti tarpusavio pasitikėjimą.

Nors šiuo metu vaikams rudens atostogos, tačiau jie noriai atėjo į biblioteką lydimi socialinės pedagogės Almos Girdvainienės gaminti sapnų gaudyklių. Iš pradžių vyr. bibliotekininkė Giedrė Butkutė papasakojo trumpą legendą apie sapnų gaudykles: Amerikos indėnams sapnai ypač reikšmingi. Pasakojimuose ir legendose gausu atsitikimų, kai sapnų košmarai išpranašavo nelaimę ar katastrofą. Pagal Amerikos indėnų tikėjimą, nakties oras kupinas gerų ir blogų sapnų, kurie bet kada gali pasiekti miegantįjį. Sapnų gaudyklė skirta apsaugoti nuo nakties ore skrajojančių blogų sapnų. Nesant sapnų gaudyklių, jie neva laisvai plaukioja, gali aplankyti ir išgąsdinti kiekvieną miegantįjį. Sapnų gaudyklės sugauna blogus sapnus ir juos sunaikina ankstyvo ryto saulės spinduliai. Sakoma, kad taip pagautas ir sunaikintas sapnas negali daugiau aplankyti žmonių, jis daugiau „nebeskraido“ ore. Kadangi vyksta rudens atostogos į susitikimą atėjo tik 3 vaikai, bet tai ne bėda, kiekvienas, o kartu ir socialinė pedagogė pasigamino po sapnų gaudyklę ir smagiai praleido laiką bibliotekoje.

LOG