„Šaltinėlio“ filiale paroda „Prisilietimai“

2017 10 31

Šiaulių m. savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio" filiale veikia Stasio Šalkauskio gimnazijos III-IV  klasių gimnazistų darbų paroda „Prisilietimai“.

Ne vieną parodą „Šaltinėlio" bibliotekoje organizavusi St. Šalkauskio gimnazijos dailės mokytoja Jolita Šlivinskienė leido mokiniams „prisiliesti" prie grafikos technikos.

Grafikos technikų yra įvairių: piešinys kuriamas pieštuku, plunksna, anglimi ant popieriaus, arba jo atvirkščias vaizdas raižomas kaltu, raižikliu, peiliu, graviravimo adata ar ėsdinamas chemikalais medinėse, metalinėse, akmeninėse plokštėse nuo kurių atspaudžiami popieriaus lapai.

Šįkart parodos kūriniams atlikti buvo pasirinkta sausos adatos technika, kada adata plokštelėse išraižomas vaizdas, užtepus specialių dažų atspaudžiamas ant popieriaus.

Mokiniai savo darbus atliko pasirinkta, taip visų moksleivių mėgiama, laisva tema. Darbuose pavaizduoti ir abstraktūs piešiniai, ir aplinkos įkūnijimas, ir netgi animacinių filmukų herojų kopijos.

Džiugu, kad gimnazijos mokytojai leidžia mokiniams pažinti įvairias dailės sritis, o bibliotekos lankytojams matyti įdomų rezultatą.