Vaikų literatūros skyriuje vyko edukacinis renginys „Piliakalnių paslaptys“, skirtas Piliakalnių metams pažymėti

2017 10 23

Rudenišką popietę į Vaikų literatūros skyrių rinkosi vaikai iš Gegužių progimnazijos kartu su istorijos mokytoju Sergėju Staponkumi. Bibliotekoje moksleivius pasitiko Šiaulių m. „Aušros“ muziejaus Archeologijos skyriaus specialistas Tomas Grigas, kuris vaikus savo įtaigiu pasakojimu įtraukė į neįprastą istorinę pamoką apie Šiaulių krašto piliakalnius ir juose slypinčias paslaptis.

Susirinkusieji sužinojo, kad šiuo metu Lietuvoje yra žinoma apie 850 piliakalnių, o ankstyvieji piliakalniai buvo įrengti I tūkst. pr. Kristų. Visiems buvo įdomu sužinoti kuo piliakalnis skiriasi nuo natūralios kalvos. Vaikai susidomėję stebėjo grafiškai pavaizduotus skiriamuosius piliakalnio požymius. Moksleiviai, atidžiai klausydamiesi lektoriaus, kartu mokėsi jiems dar nežinomų, archeologijoje naudojamų terminų (šurfas, perkasa, trasa ir t.t.).

Svečias iš „Aušros“ muziejaus moksleiviams labai išsamiai papasakojo apie visus Šiaulių krašto piliakalnius, jų archeologinius tyrimus ir rastus radinius. Vaikai bibliotekoje galėjo apžiūrėti ir net paliesti archeologo atsineštas senovinių, molinių puodų šukes. Labiausiai vaikus sudomino ir pralinksmino piliakalnio radinys – ūžynė. Archeologas mokinukams paaiškino, kad tai - šiuo laiku taip vaikų mėgstamų šiuolaikinių sukučių (spinners) senovinis atitikmuo.

Po įdomaus pasakojimo vaikai dar ilgai „Aušros“ muziejaus archeologijos skyriaus specialisto klausinėjo įvairių, netikėčiausių klausimų ir sulaukę išsamių atsakymų, liko labai patenkinti.

 

 

Renginį aprašė Gintana Sutkutė - Sorakienė

 

GALERIJA