Įvadinis užsiėmimas komiksų stop kadro konkursui Rėkyvos filiale

2017 10 18

Spalio 16 dieną į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialą (Energetikų g. 7) rinkosi Rėkyvos progimnazijos 4 klasės mokiniai, lydimi mokytojos Ingos Grigelienės. Į biblioteką taip pat atvyko bibliotekoje įkurto Komiksų centro darbuotojas Tomas Januškevičius, kuris papasakojo vaikams, kas yra komiksai, taip pat skatino vaikus diskutuoti, kuo komiksas skiriasi nuo pasakų.

Vaikai buvo labai susidomėję, todėl nudžiugo, galėję sukurti po savo komiksą, žinoma, iš pradžių labai nustebo, nes jiems reikėjo ne piešti, o fotografuoti, tačiau tai nesukėlė sunkumų. Komiksų tema buvo bibliotekininkas – knygų valdovas, iš keturių kadrų vaikai, pasiskirstę į tris grupes, turėjo sukurti istoriją pasirinkę siaubo, komedijos arba veiksmo žanrą. Vaikams minčių netruko, jiems taip pat padėjo edukatorius.

Užsiėmimo pabaigoje ketvirtokams buvo papasakota apie komiksų Stop kadro konkursą. Konkursas skelbiamas bibliotekos 40–ojo jubiliejaus proga, konkurso metu, pasitelkus „ComicLife“ programą iš nuotraukų reikia padaryti 4 kadrų komiksą, kurio tema  bibliotekininkas – knygų valdovas. Vaikai, kaip ir vykusiame edukaciniame užsiėmime, turės sukurti komiksą pasirinkus minėtus žanrus: siaubo komedijos arba veiksmo, o visi darbai bus eksponuojami Šiaulių miesto savivaldybės bibliotekos „Saulės“ filiale (K. Korsako g. 10). Trys patys įdomiausi komiksai bus spausdinami dienraštyje „Šiaulių kraštas“, kuris yra projekto rėmėjas bei partneris.

Vaikai buvo entuziastingai nusiteikę ir toliau kurti komiksus bei smagiai praleido laiką bibliotekoje.

Užsiėmimas vyko vykdant Šiaulių miesto savivaldybės iš dalies finansuojamą projektą „Bendruomenių biblioteka: keturi dešimtmečiai kaitos ir pastovumo“.

iqqr5b16