Bibliografijos-informacijos skyriuje kalbėta apie miego ir užimtumo svarbą

2017 10 13

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje spalio 10 d. įvyko susitikimas su Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos darbuotoja Birute Laucevičiene. Susirinkusieji klausėsi paskaitų „Užimtumo terapijos nauda“ ir „Miego svarba žmogaus sveikatai ir darbui“.

Taip jau sutapo, kad renginys vyko Pasaulinės psichikos sveikatos dieną ir sulaukė daugiausia vyresnio amžiaus žmonių dėmesio. Pasak lektorės, šiuo kupinu įtampos, skubėjimo, įvairių socialinių problemų laikmečiu dauguma žmonių išgyvena depresines būsenas, yra varginami miego sutrikimų, negali pilnavertiškai ir kokybiškai pailsėti.

Kalbėdama apie miego svarbą B. Laucevičienė davė patarimų, kaip reikėtų pasiruošti miegui, kaip elgtis, jei užmigti nesiseka ar dažnai prabundama naktį. Ji akcentavo, kad žmogus neturėtų tuščiai savęs varginti besistengdamas užmigti, o atsikėlęs  išgertų puodelį mėgstamos žolelių arbatos, paskaitytų, paklausytų ramios muzikos ir bandytų užmigti iš naujo.

Kalbėdama apie užimtumą, medikė pasidžiaugė, kad susirinkę senjorai yra aktyvūs, neužsidarę namuose, o tai tikrai teigiamai atsiliepia jų sveikatai. B. Laucevičienė taip pat papasakojo, kokios užimtumo terapijos vykdomos jų įstaigoje. 

 

GALERIJA