Tautinio kostiumo metams paminėti skirta viktorina „Spindulio“ filiale

2017 10 12

Minint Tautinio kostiumo metus, siekiant skatinti vaikus geriau pažinti, gerbti lietuvių tautosaką, spalio 11 dieną „Spindulio“ bibliotekoje (Spindulio g. 5) buvo organizuojama viktorina „Senolių išminties lobiai“. Bibliotekoje viešėjo Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijos 3 klasės mokiniai (mokytoja Rita Penkauskienė).

Viktorinoje dalyvavo dvi komandos: „Ąžuoliukai“ (komandos kapitonas – Aurelijus) ir „Kaštoniukai“ (kapitonė – Emilija). Žaidėjai turėjo įrašyti trūkstamus žodžius į lietuvių senąsias patarles, priežodžius, skaičiuotes, įminti mįsles, atspėti pasakų pavadinimus pagal duotas teksto ištraukas. Abi komandos pasirodė puikiai susipažinusios su lietuvių tautosaka – vos vieno taško skirtumu laimėtoja paskelbta „Ąžuoliukų“ komanda.

Džiaugiamės, kad vaikai puikiai išmano tautosaką, domisi senąja lietuvių protėvių kultūra ir demonstruoja puikias žinias.

Informaciją parengė vyresn. bibliotekininkė Rimantė Filipavičienė