Senjorų rankdarbių parodos pristatymas „Spindulio“ filiale

2017 10 06

Spalio 5 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filiale vyko senjorų rankdarbių parodos „Darbščios rankos grožį kuria...“ pristatymas, kuriame dalyvavo parodos organizatorė, kūrėja Vida Sereikienė, jos amatų būrelio narės, kiti bibliotekos lankytojai.

Kaip kadaise teigė mokslininkas V. Engelgardtas, gebėjimas kurti – tai didžiausia dovana, kuria gamta apdovanojo žmogų. Tokia dovana neabejotinai apdovanota ir šios parodos organizatorė Vida Sereikienė. Nuo pat mažų dienų kūrėja jaučia meilę rankdarbiams – pradėjusi nuo mezgimo, V. Sereikienė užsiėmė įvairiais rankdarbiais, vėliau baigė meno dirbinių iš odos gamintojo mokymus ir savo pašaukimą atrado gamindama įvairius kūrybinius darbus iš odos. Savo žiniomis, polinkiu kūrybai, rankdarbiams ji dalijasi ir su kitais – veda rankdarbių iš odos užsiėmimus Šiaulių miesto Neįgaliųjų draugijos amatų būrelio „Pasidaryk pats“ nariams.

Parodoje eksponuojami V. Sereikienės ir jos mokinių darbai spinduliuoja šiluma, kruopštumu, ramybe. O rankdarbių spektras gana platus: panaudodami odą, būrelio nariai kuria papuošalus, aksesuarus, žvakides, pieštukines, papuošalų dėžutes, įdėklus telefonams, planšetiniams kompiuteriams, oda dekoruoja butelius, puošia užrašų knygeles ir kt. Visi jų rankdarbiai, pagaminti su meile, neabejotinai yra išskirtiniai, vienetiniai.

Maloniai kviečiame į „Spindulio“ biblioteką susipažinti ir pasigrožėti Vidos Sereikienės ir jos amatų būrelio narių rankdarbiais – paroda veiks spalio 2–31 dienomis.

Informaciją parengė vyresn. bibliotekininkė Rimantė Filipavičienė