Magiška iliuzijos pamoka „Stebuklų arena“ Vaikų literatūros skyriuje

2017 10 06

Iliuzijos menas egzistavo visais laikais, siekiant nustebinti, pateikti staigmeną, sužadinti smalsumą ir dovanoti gerą nuotaiką. Iliuzionistų atliekami triukai yra pagrįsti ne magija, o fizikos, chemijos, psichologijos mokslų žiniomis ir daugybės valandų darbo. Bet nieko nėra neįmanomo. Vykdant projektą „Biblioteka - erdvė kūrybai ir draugystei‘“, rugsėjo 27 dieną, į susitikimą Vaikų literatūros skyriuje su mažaisiais bibliotekos lankytojais atvyko Lietuvos iliuzionistų klubo narys, šiaulietis Jonas Ziemelis.

Bibliotekos skaitykla virto magijos teatru, kur vyko netikėčiausi dalykai - daiktai pradingdavo, atsirasdavo, vyko transformacijos, mentalinė iliuzija. Svečio apranga ir neįprastas rekvizitas prikaustė žiūrovų dėmesį. Atlikėjas pademonstravo triukų su pinigais, nosinaitėmis, virvėmis. Mago asistentu, atliekant keletą triukų, tapo vienintelis renginyje dalyvavęs tėtis Tomas. Kad ir kaip stengėsi, triukas su lazdelėmis nepavyko. Mama Vilija bandė perkirptą virvę vėl padaryti vientisa, bet nepavyko. Lopšelio-darželio „Kūlverstukas“ auklėtoja drąsiai tiesė pirštą link medinės giljotinos. Mentalinį kortų triuką atlikti padėjo žąsis Gaga.

Magas Jonas neužmiršo perspėti - nebandykite matytų triukų pakartoti vieni namuose. Nors vienas triukas tikrai bus išbandytas žiūrovų. Nepavojingas, be aštrių daiktų. Jį visi stebėjome įsitempę ir sutartinai aiktelėjome, kai jis pavyko ir ... pakilo. Kas tai buvo? Kartais paslaptis būna ne mažiau įspūdinga nei pats triukas.

Magijos teatras buvo reginys ne tik akims, bet ir kietas riešutėlis smegenims. Paslaptis skatina mokytis naujų dalykų, eksperimentuoti, praplečia akiratį, padeda vaikams ugdyti fantaziją, kūrybingumą.

Projekto vykdymą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

KT logo