„Varsos“ filiale - susitikimas su aktore Monika Šaltyte

2017 10 06

Šiaulių miesto savivaldybės viešajai  bibliotekai minint savo  40-metį nuo centralizacijos pradžios, norėjosi nekasdieniško renginio, į kurį kvietėme Šiaulių dramos teatro aktorę Moniką Šaltytę.

Skaitėme  spaudoje, kaip pats teatro vadovas  A. Žvinys  pripažįsta, kad „teatras išeina į miesto erdves“, todėl kvietėme savo skaitytojus pabūti tarp žmonių, kuriuos vienija meilė knygai ir  menui.

Monika Šaltytė - ne tik garsių menininkų dukra. Tai išties teatro veidas, gimusi... Tarptautinę teatro dieną. M. Šaltytė -  UNESCO nominacijos laureatė, sukūrusi įsimintinus vaidmenis tokiuose spektakliuose, kaip „Nebylys“, „Skerdynių dievas“, „Iguanos naktis“, „Duonkepio žmona“, „Baltaragio malūnas“, „Sirano de Beržerakas“, „Princesė Turandot“, „Blusyno pasakojimai“, „Ežiukas rūke“ ir kt.

Renginio klausytojai - Šiaulių valstybinės kolegijos  studentai (dėstytoja J. Macienė),  ŠPRC moksleiviai (mokytoja B. Klenauskienė) ir bibliotekos skaitytojai - žavėjosi aktorės profesionalumu. Norėta supažindinti  su jaunaisiais kūrėjais: Aidu Marčėnu, Mindaugu Nastaravičiumi, Rimvydu Stankevičiumi. Skaitytos  ir Eugenijaus Ališankos, Sigito Parulskio bei Jurgos Ivanauskaitės kūrybos ištraukos. Muzikiniu intarpu renginį paįvairino S. Sondeckio menų mokyklos moksleivė Augustė Gegeckaitė.

Kviečiant pamilti knygą ir teatrą, nuoširdžiais aplodismentais pagerbėme aktorę M. Šaltytę, tikėdami, kad geriausi skaitymai - dar laukia...