Jono Ambrukaičio kūrybos vaikams pristatymas „Šaltinėlio" bibliotekoje

2017 09 27

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale pristatyta Lietuvos pedagogo, logopedo, profesoriaus, socialinių mokslų daktaro Jono Ambrukaičio kūryba vaikams.   Per kelerius pastaruosius metus leidykloje „Lucilijus“ išleista net aštuonios autoriaus knygos: „Gerumo abėcėlė“, „Metų ratas“, „Žiogo šuolis“, „Miške ir sode“, „Mano tėvynė – Lietuva“, „Labas rytas“, „Du pieštukai“, „Mano raidynas“.

Vienos jų – eilėraščių rinkiniai ikimokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams, kitos – mokomosios priemonės nedidelių specialiųjų poreikių turintiems parengiamųjų ir pradinių klasių mokiniams.   Susitikti su garbiu svečiu atvyko tikrieji profesoriaus kūrybos skaitytojai ir vertintojai - Šiaulių logopedinės mokyklos pradinukai, jų mokytojos Giedrė Grigaitienė ir Vilma Beinorienė,   Jovaro progimnazijos mokiniai, turintys kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų ir jų logopedė Rita Buraitienė, gausus būrys buvusių kolegų, studentų, bičiulių.   Profesorius pasidalino savo patirtimi apie tai, kaip sekėsi rašyti  knygas vaikams, pasakojo  apie savo pirmuosius poetinius bandymus, dar šeštoje klasėje pasirodžiusius tuometiniame laikraštyje moksleiviams „Lietuvos pionierius“, su mažaisiais skaitytojais kalbėjosi apie gerumą,  pristatė Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtą leidinį „Mano tėvynė – Lietuva“. Svečias atsakinėjo į gausius mokinių klausimus, pasidalino kūrybiniais ateities planais ir pažadėjo „suskaičiuoti visas parašytas knygas ir kitąmet vėl atvykti“.   Dėkojame renginio rėmėjui – Lietuvos kultūros fondo pirmininkui, knygų leidyklos „Saulės delta” vyriausiam redaktoriui Hubertui Smilgiui, muzikinį kūrinį padovanojusiai S.Sondeckio menų gimnazijos moksleivei Gintei Grigaitytei, o už pagalbą ir bendradarbiavimą organizuojant renginį -Šiaulių logopedinės mokyklos mokytojoms Giedrė Grigaitienė, Vilma Beinorienė ir jų mokiniams.