Europos kalbų diena bibliotekoje

2017 09 26

Europos kalbų diena – rugsėjo 26 d. Europos Sąjungoje švenčiama šventė, skirta Europos Sąjungos kalboms. Pirmą kartą švęsta 2001 m. Jos metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalbom. Ta proga Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyriuje (Aido g. 27) veikia Šiaulių PRC mokytojų organizuoto konkurso „Anglų kalbos posakių vizualizavimas“ 5 – 12 klasių mokinių darbų paroda.

Mokiniai iš visos respublikos dalyvavo konkurse ir piešiniais vaizdavo pasirinktą posakį anglų kalba. Parodą apžiūrėjo ir posakius analizavo Šiaulių Specialiojo ugdymo centro mokiniai su anglų kalbos mokytoja Lina Tautkiene ir savanore pagal Erasmus + programą dirbančia Martyna iš Italijos. Mokiniai ir mokytoja, apžiūrėję parodą, nutarė ir patys pabandyti atlikti užduotis per pamoką. Mokytoja skaitė posakius, mokiniai vertė juos į lietuvių kalbą, savanorė Martyna visus posakius pasakė itališkai, kai kuriuos ir ispaniškai. Bibliotekoje skambėjo Europos kalbos. Po to visi vaišinomės saldumynais.