Europos kalbų diena „Spindulio“ filiale

2017 09 26

Rugsėjo 26 dieną minima Europos kalbų diena, kurios metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms. Tądien ši šventė paminėta ir Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filiale, kurioje dalyvavo Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijos 2b klasės mokiniai, lydimi mokytojos Vaidos Milčinauskienės.

Bibliotekos darbuotoja papasakojo vaikams apie šią šventę: nuo kada ji švenčiama, kuo reikšminga Europos šalių gyventojams. Mokiniai išmoko pasisveikinti įvairiomis Europos kalbomis bei turėjo galimybę pasimokyti skaičiuoti nuo vieno iki dešimt angliškai, ispaniškai ir prancūziškai. Įdomu tai, kad ne tik žmonės, bet ir gyvūnai skirtingose šalyse kitaip „kalba“: vaikai sužinojo, kaip įvairiose Europos tautose loja šuo, miauksi katė, gieda gaidys, mūkia karvė ir kt. Siekiant parodyti Europos kalbų vienybę, draugystę, mokiniai buvo pakviesti pagaminti Europos kalbų draugystės žiedą. Gėlės žiedai „prabilo“ įvairiomis Europos kalbomis: kiekviename žiedlapyje mokiniai įrašė žodžius „labas“ skirtingomis kalbomis. Spalvingi Europos kalbų draugystės žiedai papuošė biblioteką – ir kiti jos lankytojai turėjo galimybę išmokti pasisveikinti įvairiomis Europos kalbomis.

Informaciją parengė vyresn. bibliotekininkė Rimantė Filipavičienė