Biblioteka išeina į miestą - pristatytos Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekto veiklos

2017 09 12

Įgyvendinant 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Development of Innovative library solutions for different generations in the border region“ (Inovatyvių bibliotekos sprendimų skirtingoms kartoms plėtra pasienio regione) Nr. LLI-110, finansuojamą Europos Sąjungos lėšomis, Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka organizavo renginį „Biblioteka išeina į miestą“. Tai pirmasis viešas projekto renginys, kurio metu Šiaulių arenoje vykusioje laisvalaikio ir pramogų parodoje „Ką veiki?“ buvo pristatytos būsimos projekto veiklos.

Projekto metu Jelgavos miesto biblioteka (Latvija), Liepojos centrinė mokslinė biblioteka (Latvija) ir Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka (Lietuva), kaip partnerės, siekia ne tik pagerinti bibliotekos teikiamas paslaugas, bet ir pristatyti naujas veiklas. Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje bus įkurta moderni ir interaktyvi 15 vietų (užsiėmimų metu galimybė dalyvauti iš viso 30 besimokančiųjų) savarankiško užsienio kalbų mokymosi klasė, kurioje bus galima mokytis net 7 užsienio kalbų (latvių, anglų, vokiečių, rusų, prancūzų, ispanų ir italų), ir interaktyvi erdvė šeimoms.

Renginio „Biblioteka išeina į miestą“ metu, pasikvietus žaismingus personažus Vilką ir Lapę, vaikams, jų tėveliams bei seneliams buvo pristatytos projekto veiklos. Renginio dalyviai buvo kviečiami sudalyvauti nuotaikingame žaidime – balionų smigyje. Kiekviename balione buvo paslėptas 1 žodis užsienio kalba, kurią bus galima mokytis bibliotekoje 2018 metais įkurtoje erdvėje. Vaikai, taikliais metimais susprogdinę balionus, latvių, anglų, vokiečių, rusų, prancūzų, ispanų arba italų kalbomis atrado tokius žodžius kaip labas, ačiū, biblioteka bei knyga. Dalyviai turėjo ne tik atspėti, kokia tai kalba, bet ir pamėginti išversti žodį į lietuvių kalbą. Teisingai atlikę užduotėles buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis bei knygų rekomendacijomis, turėjo smagią galimybę pasipuošti spalvingais ir žaviais kūno piešinukais.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

LATLIT logo LIT full RGB