Karjeros diena Bibliografijos-informacijos skyriuje

2017 09 11

2017 m. rugsėjo 7 d. „Romuvos“ progimnazijos 6B klasės mokiniai apsilankė Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriaus Profesinio informavimo taške. Ši diena Šiaulių miesto mokyklose buvo paskelbta „Karjeros diena“, tad moksleiviai lankėsi miesto įstaigose ir susipažino su įvairiomis profesijomis. Romuviečiai pasirinko kaimynystėje esančią biblioteką.

Mokytojų L. Vytienės ir R. Lemežienės lydimus šeštokus pasitiko Bibliografijos-informacijos skyriaus darbuotojos ir pakvietė juos į pažintinę ekskursiją po bibliotekos skyrius, kurios metu mokiniai sužinojo, ką daro kiekvieno skyriaus darbuotojai, pamatė, kaip atrodo jų darbo vietos. Abonemente jiems buvo papasakota, kaip tampama bibliotekos skaitytoju, parodyta, kaip, laikui bėgant, keitėsi knygų išdavimo būdas. Po to moksleiviai sužinojo, kuo skiriasi skaityklos ir Bibliografijos-informacijos skyrių darbuotojų darbas ir teikiamos paslaugos. Iliustruojant, kaip keitėsi knyga ir skaitymo galimybės, mokiniams buvo parodytos daugiau nei šimto metų senumo knygos iš Senų ir retų knygų kolekcijos, gražiai iliustruotos ir informatyvios šiuolaikinės enciklopedijos, elektroniniai leidiniai bei elektroninės knygų skaityklės.

Po to Profesinio informavimo taške šeštokai žiūrėjo filmuką apie bibliotekininko profesiją. Kalbant apie pokyčius, moksleiviams buvo pristatytas ir šiuolaikinis elektroninis katalogas LIBIS, jie buvo pamokyti, kaip naudojantis katalogu susirasti norimą leidinį. Kalbantis apie lankytojams siūlomas veiklas, svečiams buvo pademonstruoti bibliotekos internetiniame tinklalapyje esantys edukaciniai žaidimai, virtualus bibliotekos turas, virtualus Šiaulių miesto žemėlapis. Ypač moksleiviams patiko bibliotekos el. svetainės jaunųjų kraštotyrininkų skyrelyje patalpinta viktorina apie Šiaulius, į kurios klausimus jie noriai atsakinėjo. Taip pat mokiniai žiūrėjo filmus apie Šiaulius, kadangi bibliotekoje tą savaitę vyko Šiaulių kino meno klubo retrospektyvinių filmų peržiūra, skirta Šiaulių miesto gimtadieniui.

Susitikimo metu mokiniai pamatė, kad šiuolaikinė biblioteka neapsiriboja vien knygų išdavimu, bet siūlo daug įvairių kitų veiklų.