Biblioteka išeina į miestą – čia yra ką veikti!

2017 09 08

Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka jau ketvirtus metus iš eilės dalyvavo Šiaulių arenoje vykusioje aktyvaus ir kūrybiško laisvalaikio idėjų parodoje „Ką veiki?“. Tai Šiaulių dienų šventės renginys, kuriame vienoje vietoje susibūrė gausus būrys įvairių miesto organizacijų.

Biblioteka kaip kasmet išliko ryški, jauki ir žaisminga. Buvo pristatomos teikiamos bibliotekos tradicinės ir el. paslaugomis, Komiksų centro veiklos,  bibliotekoje veikiantis Mamų klubas, galimybė ne tik skaityti knygas, bet ir pasiskolinti šiaurietiško ėjimo lazdas. Ypatingo dėmesio, kaip ir kasmet, sulaukė veidukų piešimas. Parodoje dalyvavę vaikai kantriai laukė susidariusioje eilėje ir rinkosi vis įvairesnius piešinukas.

Parodos metu specialioje veikloje „Biblioteka išeina į miestą“ buvo pristatytas naujas bibliotekoje įgyvendinamas 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektas „Development of Innovative library solutions for different generations in the border region“ (Inovatyvių bibliotekos sprendimų skirtingoms kartoms plėtra pasienio regione) Nr. LLI-110, finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis. Projekto metu Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale (K. Korsako g. 10) bus įkuriama užsienio kalbų mokymosi klasė su galimybe mokytis net 7 kalbų: anglų, rusų, vokiečių, prancūzų, italų, ispanų ir latvių. Būtent todėl bibliotekos stendo lankytojai buvo kviečiami sudalyvauti nuotaikingame žaidime „Balionių smigyje“. Kiekviename balione buvo paslėptas 1 žodis užsienio kalba, kurią bus galima mokytis įkurtoje erdvėje. Dalyviai turėjo ne tik atspėti, kokia tai kalba, bet ir pamėginti išversti žodį į lietuvių kalbą. Teisingai atlikę užduotėles buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis bei knygų rekomendacijomis.

Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje visada yra ką veikti!

LATLIT logo LIT full RGB