Apdovanoti „Skaitymo iššūkio“ nugalėtojai

2017 09 08

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“, „Šaltinėlio“ ir „Varsos“ filialų skaitytojai jau antrą kartą buvo kviečiami dalyvauti visoje Lietuvoje vykusiame „Skaitymo iššūkyje“. Rugsėjo 6 d. „Varsos“ filiale buvo apdovanojami „Šaltinėlio“ ir „Varsos“ filialų skaitytojai.

„Šaltinėlio“ filiale dešimt bibliotekos skaitytojų nusprendė priimti skaitymo iššūkį ir įveikti 10 skaitymo užduočių. Liepos mėnesį, tik įpusėjus „Skaitymo iššūkiui“, Ugnė Mocevičiūtė buvo pirmoji, įveikusi visas užduotis. Ugnė sako, kad „įdomiausia buvo penktoji užduotis: perskaityti detektyvą ar nuotykių knygą. Moony Witcher knygą „Nina ir Aštuntosios natos paslaptis“ pridėjau į savo įdomiausių knygų trejetuką“. Kita iššūkio dalyvė Mantė Mannal Yacoub šią vasarą perskaitė net 90 knygų. Pradėjusi skaityti penkerių, puikiai kalbanti ir rašanti ne tik angliškai, bet ir lietuviškai, yra gimusi ir augusi Kanadoje. Atlikdama užduotį – perskaityti knygą, sudarytą iš trumpų istorijų, pasirinko Kęstučio Kaspartavičiaus „Trumpas istorijas“. „Jos yra labai taiklios, su dideliu humoro jausmu“,- apibendrina Mantė Mannal Yacoub. Visas užduotis taip pat įveikė Mykolas Mikšys, per vasarą perskaitęs 53 knygas, Emilija Rešeliauskaitė, Augustas Kazlauskas ir Jokūbas Balčiūnas, o Elzė, Ema, Indrė, Emilija  džiaugėsi skaitymo atradimais ir šauniai praleista vasara su knyga.

Tuo tarpu „Varsos“ filiale skaitymo iššūkiu susidomėjo 11 vaikų, iš kurių visas užduotis atliko net 8 jaunieji skaitytojai: Enrikas Ozolas, Inga Pociūtė, Matas Sapažinskas, Augustė Gegeckaitė, Beatričė Bacevičiūtė, Emir Lučik, Armandas Ozolas ir Deimantė Žigaitė.

Baigiamajame renginyje vaikai noriai dalijosi savo patyrimais ir pastebėjimais dalyvaujant iššūkyje. Buvo skaitomos įdomiausių knygų ištraukos, menamos literatūrinės mįslės, renginį pagražino melodingos gitaros skambesiai. Tiesa, labiausiai vaikus pralinksmino į renginį atskubėjęs visų žinomas ir mylimas knygos personažas Karlsonas, kuris sulaukė daug intriguojančių klausimų apie savo nuotykius su Mažyliu. Simboliška ir tai, jog būtent Karslonas, kaip knygos ir skaitymo simbolis, visiems iššūkį įveikusiems dalyviams įteikė diplomus ir prizus. Šiemet burtų keliu didžiaisiais prizais – kuprinėlėmis ir skaitymo pagalvėlėmis – apdovanoti „Šaltinėlio“ filialo skaitytojos Ugnė Mocevičiūtė ir Mantė Mannal Yacoub bei „Varsos“ filialo skaitytojai Armandas Ozolas ir Matas Sapažinskas.

Reikia paminėti, jog „Spindulio“ bibliotekoje iššūkyje dalyvavo net 16 vaikų – iš pradžių visi su entuziazmu įsijungė, deja, į pabaigą tas entuziazmas prislopo, ir visas 10 iššūkio užduotis įveikė trys vaikai: Danielė Juškaitė, Ereta Janušauskaitė, Emilija Dovydaitytė. Burtų keliu pagrindinis prizas atiteko Eretai Janušauskaitei.