Šiaulių dienoms - Sigito Burneckio darbų paroda

2017 09 08

Į renginių, skirtų Šiaulių miesto šventei „Šiaulių dienos 781“, ciklą įsilieja dailininko Sigito Burneckio darbų paroda „Mažieji šiauliečiai – humoristinių piešinių herojai“, eksponuojama Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje.

Anot dailininko, dirbdamas su vaikais Šiaulių Sanatorinėje mokykloje jis stebi jų elgesį, užrašo įdomesnius posakius, įvairias mokyklines situacijas perteikia savaip. Temų atsiranda juokingų ir labai įvairių: mokslo, daiktų ir rūbų priežiūros, santykių su bendraklasiais, dalykų mokytojais ir tėvais. Parodoje pateikti darbai, atlikti pieštuku ir plunksna, piešinių žaismingumui padidinti pasinaudojant spalvotais pieštukais paspalvintas detales.

Sigitas Burneckis yra dalyvavęs daugelyje karikatūrų parodų Lietuvoje ir užsienyje: Lenkijoje, Didžiojoje Britanijoje, Turkijoje, Japonijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Prancūzijoje, JAV, Italijoje, Kanadoje ir kt. Daugiau nei 250 parodų dalyvis įvertintas diplomais ir apdovanojimais, jo karikatūros įtrauktos į tarptautinį parodų katalogą. Dailininkas karikatūrose bando atskleisti žmonių silpnybes, santykius, politines aktualijas, ekologines problemas.

Esame dėkingi Sigitui Burneckiui, kuris yra mūsų bibliotekos bičiulis, ne vien už suteiktą progą susipažinti su jo darbais, bet ir už pagalbą rengiant Senjorų rankdarbių būrelio edukacines veiklas.

Paroda Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) veiks iki spalio 6 d. Kviečiame apsilankyti!