Edukacinis užsiėmimas „Varsos“ bibliotekoje

2017 07 28

Mokytoja - ekspertė  Adelė Adomaitienė  ne  kartą yra rengusi parodas Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Varsos“ filiale. Bibliotekos lankytojai yra susipažinę su jos  skiautiniais, šilkografijos, vėlimo bei sutažo technikos darbais. Šiuo metu eksponuojami  stilizuoti  darbai, menantys tautinį paveldą  ir kūrybinį modernumą. Nedideli, tautinės „užuominos“ akcentai gali pasitarnauti  ir kaip įdomios šiuolaikiško rūbo detalės.

Edukacinio užsiėmimo metu kalbėta ne tik apie lietuviškojo šimtmečio simbolį - tautinę juostelę, - bet mokėmės ją ir pasigaminti. Mokytoja demonstravo, kaip tai daroma, naudojant rėmelį - stakles. Be to, A. Adomaitienė buvo atsinešusi išaustas apyrankes bei  raktines. Užsiėmimo metu kiekviena iš mūsų pasigaminome trispalves širdeles - mažą tautinį aksesuarą.