Žaidimų rytmetis Vaikų literatūros skyriuje „Apvali diena“

2017 07 03

Birželio 27 dienos rytą Vaikų literatūros skyriuje įvyko antras vasaros renginių ciklo „Linksma, gera kartu su vaiku“ renginys, vykdant Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuojamą projektą „Biblioteka – erdvė kūrybai ir draugystei“. Žaidimų rytmetis „Žaiskime kartu su vaiku: Apvali diena“ praėjo linksmai ir nuotaikingai.

Jo metu susipažinome, kaip apvalios formos daiktai gali lavinti mūsų mažuosius. Vaikų meninės studijos „Pūūūka“ vadovė Brigita Šimkuvienė pamokė dainelių, smagių žaidimų su kamuoliais, lankais ir akmenukais. Į apskritą ratą susėdusius vaikučius Avytė Pūūūka šiltai pasveikino ir pamokė kaip kepti apskritus blynelius, muzikuoti ovaliais akmenukais, ratu šoko ritminį bitučių šokį, žaidė su kamuoliais.

Visi žinome, kad balionai ir muilo burbulai – pramoga, kuri visada pasiteisina ir garantuoja gerą nuotaiką. Bibliotekos darbuotojos buvo paruošusios muilo burbulų tirpalo ir bibliotekos kiemelyje pakvietė leisti didelius muilo burbulus su medinėmis lazdelėmis. Nors trūko įgūdžių ir mažos rankelės sunkiai valdė lazdeles, smagu buvo gaudyti mamų paleistus burbulus.

Neskubantys namo mažyliai galėjo piešti smėlyje ant šviečiančio staliuko, maudytis kamuoliukų „jūroje“, pūsti muilo burbulus, o mamos džiaugėsi atradusios daug apvalių daiktų, kurie puikiai tinka vaikų laisvalaikiui ir lavinimui.