Popietė „Pažintis su lėle-literatūriniu herojumi“

2017 06 16

Lieporių bibliotekoje apsilankė netikėti svečiai – atokiau nuo bibliotekos esančios V.Kudirkos progimnazijos vasaros poilsio stovyklos „Sveika vasara“  dalyviai. Vaikų noras - susipažinti su lėlių–literatūrinių herojų kolekcija.

Į klausimą, kas yra literatūrinis herojus, mergaitės ir berniukai ne tik teisingai atsakė, bet ir pateikė gausybę pavyzdžių. Bibliotekininkių paraginti vaikai entuziastingai interpretavo rusų liaudies pasaką „Ropė“. Užaugusios ropės atėjo rauti ne tik tradiciniai pasakos veikėjai, bet ir pabėgę iš zoologijos sodo liūtas, tigras, beždionė, prireikė ir praskridusios musės, drugelio, uodo pagalbos.

Nuo Ropės pereita prie kitų literatūrinių iš pasakų ir rašytojų sukurtų kūrinių. Vaikai noriai pasakojo atpažintų herojų istorijas, rinko gražiausias lėles. Regina Vertelienė papasakojo apie autorius, kaip ir iš kokių medžiagų gaminamos lėles, pabrėžė eksponatų išskirtinumą, vis pakartodama, kad tokios lėlės yra vienintelės ir unikalios.

Kai kurias lėlių kostiumo dalis, ropei rauti, paskolino „Šiaulių Vilties“ bendrija, karūnėles gamino bibliotekininkės Ilona Mocienė bei Gražina Gontienė.