Senjoros aplankė „Ramunyno“ muziejų

2017 06 16

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriaus Senjorų rankdarbių būrelio narės atsisveikino vasaros atostogoms. Ta proga vieną vakarą jos vyko į Šiaulių raj. Kairių miestelį. Ten jos apsilankė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos dokumentų saugojimo skyriaus vedėjos Nijolios Kasparavičienės įkurtame „Ramunyno“ muziejuje.

Moterys net neįsivaizdavo, kad galėtų būti tokia eksponatų įvairovė. Kolekcijoje yra net žiebtuvėlis, damų peleninė, kaliošai, molinė plokštė, papuošti ramunėmis. Muziejuje sukaupta per 3 tūkst. eksponatų. Įvairiausius ramunėmis dekoruotus eksponatus muziejaus įkūrėja kaupia nuo mokyklos laikų.

Pasigrožėjus eksponatais, N. Kasparavičienė pakvietė moteris pasivaišinti ramunėlių arbata, kuri buvo patiekta ramunėlėmis išmargintuose puodeliuose. Arbatos gėrimą paįvairino muziejaus šeimininkės sugalvotas žaidimas, kurio metu moterims reikėjo apibūdinti paskirtą taip pat ramunėmis dekoruotą eksponatą.

Moterys atsisveikindamos muziejui taip pat padovanojo savo rankomis darytų darbelių.