Vaikai komiksuose pasakojo savo istorijas

2017 06 15

Įsibėgėjant vasaros atostogoms, birželio 13 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale apsilankė Ragainės progimnazijos dieninės stovyklos 5-7 klasių mokiniai. Šiemet vyresniųjų klasių moksleiviams organizuota stovykla, skirta ugdyti vaikų komunikavimo, kūrybiškumo, socialines kompetencijas bei linksmai ir aktyviai leisti laisvalaikį.

Mokinius, „atradusius“ seniausią mieste vaikų biblioteką, supažindinome su įvairia informacine literatūra, pristatėme naujausias, populiariausias grožines knygas, skirtas vasaros skaitymui. Stovyklautojai dalyvavo ir mobilios komiksų skaityklėlės edukacijoje. Susipažinę su komiksų piešimui skirtų programėlių įrankiais bei galimybėmis, moksleiviai Comic Maker programėle piešė keturių paveikslėlių komiksą. Diskusijoje išgvildenę temą apie skaitytas knygas, kuriose - nevykėliai, prietrankos, blogiukai ir kiti nenusisekėliai, vaikai gavo užduotį prisiminti ir nupiešti „nevykėliausią“ savo gyvenime įvykusią istoriją. Mokiniai aktyviai įsitraukė į veiklą ir nupiešę komiksus kiekvienas jų pristatė savo darbą.

Visi kartu pasidžiaugėme mokinių darbais - vieni jų linksmi, su pamokančiomis istorijomis, kiti tvarkingi, dailiai nupiešti, su aiškia savito stiliaus išraiška, pretenduojančia į pradedančio komiksų kūrėjo stilių. Mokiniai džiaugėsi pabandę naują piešimo techniką ir pastebėjo, kad planšetėmis piešti sunkiau, nes neįprasta, bet įdomiau.