Edukacinis renginys „Sportuokime kartu su vaiku“ Vaikų literatūros skyriuje

2017 06 15

Vasara Vaikų literatūros skyriuje prasidėjo sveikatai skirtu renginiu „Sportuokime kartu su vaiku: tūpk ir stok“. Tai pirmas vasaros renginių ciklo „Linksma, gera kartu su vaiku“ renginys, vykdant Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos iš dalies finansuojamą projektą „Biblioteka – erdvė kūrybai ir draugystei“.

Šį kartą į pagalbą šeimoms, auginančioms kūdikius ir mažus vaikus, atskubėjo Šiaulių universiteto Sveikatingumo, hipoterapijos ir sporto centro specialistė, kineziterapeutė Inga Šimkutė. Kineziterapeutas užtikrina kompleksinę sveikatos priežiūrą visais gyvenimo tarpsniais – nuo gimimo iki senatvės. Bibliotekoje susirinkusiai auditorijai aktualiausia tema – ortopedija, judėjimo įgūdžių formavimas kūdikiams ir vaikams.

Lektorė susitikimą pradėjo klausimu – kas yra sveikas vaikas, supažindino su fizinio raštingumo sąvoka ir pradmenimis, patarė rūpintis fizine vaiko sveikata kol neatsirado problema. Vaikystė – geriausias sveikų įgūdžių, fizinio raštingumo formavimo laikas, todėl po teorinių žinių specialistė parodė mankštos pratimų ir judesių, lavinančių vaiko fizinį pajėgumą, stiprinančių raumenis, padedančių išlaikyti pusiausvyrą. Mankštą, įvairias imitacijas patarė sieti su žaidimais, socialine aplinka ir pažinimu. I.Šimkutė pademonstravo įvairių sensorinių priemonių padų masažui ir patarė kaip jų pasigaminti patiems (maišelių su skirtingais užpildais, iškilios faktūros kilimėlių).

Specialistė įvertino vaikų ir mamų dėvimą avalynę ir pagyrė už teisingą pasirinkimą, nes apavas ypatingai reikšmingas formuojantis vaiko pėdai ir sąnariams. Taisyklingai parinkta avalynė – pagrindas taisyklingai laikysenai ir sveikiems sąnariams, plokščiapėdystės prevencija.

Sportiškas ir aktyvus susitikimas užtruko, nes renginio dalyvės pateikė daug klausimų, o judesio specialistė I. Šimkutė negailėjo patarimų ir rekomendacijų.

projektu logo

GALERIJA