„Varsos“ bibliotekos literatūrinė popietė

2017 06 14

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Knygų mugės po atviru dangum metu „Varsos“ filialas subūrė miesto literatus kūrybiniam skaitymui. Kaip sakė Tomas Venclova - „Poetui būtini trys dalykai: skonis, santūrumas ir šio amato išmanymas“.

Ir išties poezija - tarsi ėjimas į save. Per detalę, per smulkmeną. Vaikštai ilgai. Ilgai nešiojiesi tai savy, nes tvirtas, išieškotas žodis privalo susidėliot... Tikrasis  kūrybiškumas šiuolaikiniam pasauly išlieka vertybe: ne paviršutiniški žodžiai taip dažnai apie jį kalbant, o giluminė, kartais metaforinė kuriamo objekto meninė išraiška.

Literatūrinėje popietėje savo kūrybą skaitė Jaunius Kulnys bei Birutė Padvarietienė (renginio vedantieji). Miesto literatas, vertėjas Saulenis Rimkevičius pateikė R. M. Rilkės meistriškos poezijos vertimus į lietuvių kalbą. Satyrikas Romualdas Rutkauskas prabilo ne tik intelektualia poetine gaida, bet ir geros nuotaikos „užtaisą“ sukūrė. Be to, išgirdome ir Vytauto Gasparavičiaus naujausias humoreskas.

S. Sondeckio menų mokyklos moksleivės Gabijos Bapkinaitės smuikas bei Salduvės progimnazijos skaitovo Armando Ozolo išraiškingi meniniai  intarpai paįvairino renginį... Džiaugėmės klausydami literatės Jadvygos Šimkienės.

Įteikiant padėką poetui, bardui Viktorui Gulbinui vedančioji dėkojo už subtilius, prasmingus jo tekstus, kurių neprailgsta ir visus metus laukti.