Jau devintą kartą biblioteka kvietė į Knygų mugę po atviru dangumi

2017 06 12

Birželio 8 d. (ketvirtadienį) nuo 10 val. iki 19 val. Šiauliuose, Vilniaus g. pėsčiųjų bulvare, prie P. Višinskio paminklo, jau devintąjį kartą, šurmuliavo Knygų mugė po atviru dangumi, kurią organizuoja Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Šiemet šventė išsiskyrė edukacijų ir kūrybinių dirbtuvių vaikams gausa.

Knygos, koncertai ir poezija

Knygų mugė po atviru dangumi – tai tradicinis bibliotekos renginys, vykstantis nuo 2010 metų, suburiantis visą miesto bendruomenę. Kasmet Knygų mugėje po atviru dangumi dalyvauja daugiau nei dešimtis įvairių šalies leidyklų ir knygynų, šiemet jų susirinko net 14: „Nieko rimto“, „Algarvė“, „Raidynėlis“, „Andrena“, „Aktėja leidyba, prekyba“, „Trys nykštukai“, „Homo liber“, „Žara“, „Charibdė“, „Lieparas“, „Magilė“, internetinis knygynas „Naujos ir skaitytos knygos“, Šiaulių „Aušros“ muziejus ir Andželika Bubelytė. Smagią nuotaiką kiekvienam pirkėjui ir praeiviui kėlė 12 val. koncertavęs Šiaulių pučiamųjų instrumentų orkestras. 15.45 val. vyko literatūrinė popietė „Literatūriniai Šiauliai“, kurioje dalyvavo Jaunius Kulnys, Birutė Padvarietienė, Romualdas Rutkauskas, Vytautas Gasparavičius, Viktoras Gulbinas, Jadvyga Šimkienė ir Armandas Ozolas. Literatų popietę smuiko muzikos garsais papuošė Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos moksleivė Gabija Bapkinaitė 17 val. vyko Lauros studijos dainorėlių koncertas. Kūrinius atliko Lauros Remeikienės ir Agnės Michalenkovaitės paruošti atlikėjai. Taip pat vyko Muilo burbulų šou, kurį organizuoti padėjo Šiaulių turizmo informacijos centras. Tačiau šiais metais vyko ne tik tradicinė knygų mugė, bet buvo parengta nuotaikinga programa vaikams ir jaunimui.

Įkurtos net dvi specialios erdvės vaikams ir jaunimui

Biblioteka, vykdydama Šiaulių miesto savivaldybės iš dalies   finansuojamą projektą „Skaitymo džiaugsmas: Knygų mugė po atviru dangumi“, įkūrė specialią pramogų ir edukacijų zoną vaikams ir jaunimui – Smalsiųjų išradingųjų ir Kūrybinių improvizacijų erdves.

Smalsiųjų išradingųjų erdvėje nuo pat 10 val. ryto vyko edukacinės dirbtuvės „Nusipiešk savo svajonių marškinėlius“ (Joniškio rajono savivaldybės J. Avyžiaus viešoji biblioteka). Kiekvienas atsinešęs savo vienspalvius marškinėlius, galėjo juos pasipuošti savo sukurtu dizainu. Taip pat vaikai buvo kviečiami ramiai prisėsti ir paspalvinti jau paruoštas mandalas, kurios ypač teigiamai veikia tiek kūrybinę saviraišką, tiek emocinę. 13 val. šioje erdvėje vyko nuotaikingas žaidimas „Superherojaus iššūkis“, kurį organizavo Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale įkurtas Komiksų centras (K. Korsako g. 10). Veiklos dalyviai ne tik susikūrė savo, kaip superherojų, slapyvardžius, supergalias, stiprybes ir silpnybes, bet turėjo išbandyti ir jėgas. Vaikams buvo pateikiamos aktyvios užduotys, kurias atlikę sužinojo, ar yra tikri superherojai. Smalsiųjų išradingųjų erdvėje 16 val. taip pat vyko kūrybinės miniatiūrų dirbtuvės „Seku pasaką Lietuvai“ (Šiaulių moksleivių namai). Praeiviai buvo kviečiami ne tik prisidėti prie miniatiūrų gamybos, bet ir „pasimatuoti“ specialiai jiems nupiešiamus rūbus pasirinktų pasakų motyvais. „Ar norite, jog mes dabar nupieštume Jums pasakišką rūbą ir Jūs į jį čia ir dabar „įtilpsite““ – praeivius intrigavo Šiaulių Moksleivių namų renginių organizatorė, neformaliojo vaikų švietimo mokytoja metodininkė Laura Pikelienė ir Mados teatro „Mūza“ technologijų mokytoja metodininkė Daiva Rozgaitė – Udrienė.

Kūrybinių improvizacijų erdvėje nuo 10 val. vyko kūrybinis užsiėmimas „Smėlio ir šviesos spalvų terapija“ (Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka). Vaikai galėjo patys išmėginti smėlio ir šviesų stalelius, piešti pirštukais ir delnais aš išbandyti piešimą dažais, naudojant šviečiantį molbertą. Nuo 13 val. vyko edukacinės dirbtuvės „Greitasis knygų ligoninės priimamasis“, kuriame buvo mokomasi kaip „pagydyti“ suplyšusias knygas, kokių veiksmų reiktų imtis, norint knygeles išlaikyti naujas, kam reikalingi knygų skirtukai. Tuo pačiu metu taip pat vyko literatūrinės improvizacijos su „Naisių teatro“ aktore Jūrate Levickaite. Vaikai, žaisdami, piešdami ir besilinksmindami, mokėsi garsinio skaitymo subtilybių. Nuo 16 val. buvo organizuojama Kasų pynimo mokyklėlė (Šiaulių profesinio rengimo centras) ir Veidukų piešimo dirbtuvės.

Biblioteka dėkoja mugės partneriams ir bičiuliams

Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka už edukacines dirbtuves „Nusipiešk savo svajonių marškinėlius“ dėkoja Joniškio rajono savivaldybės J. Avyžiaus viešajai bibliotekai, už kūrybinį užsiėmimą „Smėlio ir šviesos spalvų terapija“ dėkoja Šiaulių rajono savivaldybės viešajai bibliotekai, už kūrybines miniatiūrų dirbtuves „Seku pasaką Lietuvai“ – Šiaulių moksleivių namams, už literatūrines improvizacijas – „Naisių teatro“ aktorei Jūratei Levickaitei, už Kasų pynimo mokyklėlę – Šiaulių profesinio rengimo centrui, už pagalbą Veidukų piešimo dirbtuvėse – AB Dailės prekės SKIZZE  direktorei Kristinai Taurosevičiutei, už Muilo burbulų šou – Šiaulių turizmo informacijos centrui, už nuotaikingą koncertą „Bulvaro dūdos“ – Šiaulių pučiamųjų instrumentų orkestrui, už ypač nuotaikingus pasirodymus – Lauros studijai bei Laurai Remeikienei ir Agnei Michalenkovaitei, už literatūrinę popietę – visiems literatams, pasidalinusiems savo kūryba, už muzikinį popietės apipavidalinimą - Gabijai Bapkinaitei,  už renginio įgarsinimą ir organizacinę pagalbą – Šiaulių kultūros centrui, už bendradarbiavimą Šiaulių miesto autobusuose transliuojant reklaminį šventės klipą – UAB „Media Traffic“ , ir visiems dalyviams, kūrusiems šventinę nuotaiką!

 

logo gerassm savivaldybe baneris

GALERIJA