Pažintis su Vytauto V. Landsbergio linksmaisiais personažais „Spindulio“ bibliotekoje

2017 05 25

Gegužės 23 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filiale vyko linksma popietė, skirta 55 metų jubiliejų šiemet švęsiančiam Vytautui V. Landsbergiui ir jo kūrybai. Renginyje dalyvavo Šiaulių Medelyno progimnazijos 5 klasės mokiniai, lydimi bibliotekininkės Janinos Vadeikienės.

Susipažinę su reikšmingiausiais Vytauto V. Landsbergio biografijos faktais, jo kūryba, vaikai buvo pakviesti sudalyvauti viktorinoje apie linksmuosius rašytojo personažus. Mokiniai pasirodė puikiai pažįstantys garsiuosius V. V. Landsbergio kūrinių veikėjus ir be didelių sunkumų įveikė visus viktorinos klausimus. Daugiausia  teisingų atsakymų pateikė Gvidas ir Mykolas, kurie buvo apdovanoti simboliniais nugalėtojų prizais.

Pasiklausę V. V. Landsbergio įgarsintos ištraukos iš knygos „Kiškis Pranciškus be abejo“, renginio dalyviai turėjo galimybę patys pasigaminti savo kiškį Pranciškų – knygos skirtuką. Į edukacinį užsiėmimą buvo „įpinti“ ir muzikiniai intarpai – mokiniai, gamindami knygų skirtukus, draugiškai sudainavo Vytauto V. Landsbergio dainos „O žvaigždė puodynėj“ priedainį. Bibliotekoje linksmai skambėjo: Obuoliai obuoliai obuoliai...

Šia linksma gaida, apžiūrėję bibliotekoje eksponuojamą literatūros parodą „Vytauto V. Landsbergis: šmaikščiai pokštaujantis pasakos meistras“, atsisveikinome iki kitų smagių susitikimų.