Ingos Liutkevičienės knygos „15 metų su Galina Dauguvietyte: kas liko nutylėta?“ aptarimas

2017 05 20

Gegužės 16 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje į Senjorų rankdarbių būrelio užsiėmimą susirinkusios moterys aptarė žurnalistės Ingos Liutkevičienės knygą „15 metų su Galina Dauguvietyte: kas liko nutylėta?“.

Jau tampa gražia šio kolektyvo tradicija kartą metuose, pavasarį, organizuoti didelį susidomėjimą visuomenėje sukėlusios naujos knygos apie įžymų žmogų skaitymą ir aptarimą. Praėjusiais metais buvo pasirinkta Viktoro Gerulaičio knyga apie operos solistą, Šiaulių miesto garbės pilietį Virgilijų Noreiką, o šiemet senjoros ir bibliotekos darbuotojos entuziastingai skaitė ir dalinosi knyga apie garsiąją televizijos ir radijo laidų režisierę, įžymaus visuomenės veikėjo ir teatro režisieriaus Boriso Dauguviečio bei aktorės Petronėlės (Nelės) Vosyliūtės-Dauguvietienės dukrą Galiną Dauguvietytę. Knygos pristatymą parengė ir diskusiją vedė Bibliografijos-informacijos skyriaus darbuotoja Eugenija Mačiulienė.

Aptarimo metu buvo kalbama apie motyvus, paskatinusius žurnalistę vėl imtis rašymo apie garsiąją Dauguviečių šeimą, nors jos ir G. Dauguvietytės kūrybinio bendradarbiavimo dėka ta tema jau buvo išleistos net trys knygos („Perpetuum mobile“ - 2002 m., „Post scriptum“ - 2006 m., „Dialogai su savimi“ - 2010 m.). Kalbėta apie informacijos šaltinius, kuriais remtasi, nežinomas ar mažai girdėtas režisierės ir jos artimųjų gyvenimo detales ir, žinoma, įsimintinus bei spalvingus šios knygos herojų charakterius. Kadangi buvo kalbama apie neeilinę asmenybę, kad būtų įdomiau, bibliotekos darbuotoja E. Mačiulienė parengė žaidimą-viktoriną „Su kuo tai susiję?“, kuris paskatino visas moteris aktyviai dalyvauti ir išreikšti savo nuomonę. Buvo demonstruojami taikliai parinkti vaizdai ir prašoma pasakyti, kokį knygoje minimą epizodą ar faktą jie simbolizuoja bei užkoduoja savyje.

Renginys praėjo nuotaikingai. Senjoros susidomėjo ir kitomis I. Liutkevičienės knygomis, kurias pasiėmė iš bibliotekos skaitymui.

Informaciją parengė Bibliografijos-informacijos skyrius