Foto darbų parodos „Augalų žavesio subtilumas“ pristatymas Vaikų literatūros skyriuje

2017 05 19

Gegužės 18 diena – Tarptautinė žavėjimosi augalais diena, kuri minima visose pasaulio šalyse nuo 2012 m. Ją inicijavo Europos augalų tyrimų asociacija, siekdama skleisti žinias apie augalų pasaulį ir jais domėtis. Ta proga Gegužių progimnazijos klubas „Savi“ Vaikų literatūros skyriuje pristatė foto darbų parodą „Augalų žavesio subtilumas“.

Parodos sumanytoja, klubo direktorė I. Zazienė, pasveikinusi visus su augalams pagerbti skirta diena, patarė dažniau pasigrožėti augalų įvairove, pastebėti jų žavesį, auginti ir įamžinti nepakartojamas akimirkas. Gegužių progimnazijos direktorė ir klubo prezidentė S. Baranauskienė pasidžiaugė aktyviu mokyklos bendruomenės dalyvavimu, pristatė nuotraukų autorius ir kiekvienam, prisidėjusiam prie šventės organizavimo, padovanojo po žavų tagetės sodinuką.

Šiaulių universiteto Botanikos sodo jaunesnioji mokslo darbuotoja dr. Rimanta Vainorienė paruošta vaizdine medžiaga bandė atsakyti į klausimą – kodėl reikia žavėtis augalais. Tarp didžiulės augalų įvairovės yra keisčiausių ir įdomiausių augalų, savo savybėmis artimų gyvūnams ar tiesiog „išmanių“. Lektorė pasakojo apie augalų prisitaikymą išgyventi ir tų savybių panaudojimą medicinoje.

Šią dieną bibliotekoje viskas apie augalus – literatūros parodėlė, moksleivių piešiniai ir rašiniai.   Mokyklos folklorinis ansamblis „Gasužis“ (vadovė R. Kalinienė) specialiai augalų žavesio dienai parinko ir atliko keletą lietuvių liaudies dainų ir sutartinių. Puikiai derėjo 6 klasės mokinės D. Brazaitės skaitomos lietuvių poetų H. Radausko, K. Binkio ir I. Barvydės eilės. Poezijos eilių asorti Deimantei paruošti padėjo lietuvių kalbos mokytoja B. Petkuvienė.

Nuotraukose – sustabdytos atbundančios gamtos ir trumpam grįžusios žiemos akimirkos. Paroda bus eksponuojama iki birželio 10 d. Kviečiame apsilankyti.

GALERIJA