Parodos „Kelionė“ atidarymas „Spindulio“ bibliotekoje

2017 05 18

Gegužės 16 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filiale vyko Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijos 8a klasės mokinės Gabijos Sajenkaitės personalinės parodos „Kelionė“ atidarymas.

Renginį pradėjo V. Kudirkos progimnazijos 5 klasės mokinė Eva Linkutė, smuiku atlikusi A. Vivaldžio koncertą.

Kūrėjo, dailininko gyvenime vienas iš svarbių vedlių yra mokytojas. G. Sajenkaitės parodos atidaryme dalyvavo ir jos dailės mokytoja Aneta Koryznė, kuri papasakojo apie Gabijos talentą, pasiekimus, pasveikino mokinę su pirmosios personalinės parodos atidarymu.

Parodos autorė papasakojo, kad pomėgį kurti ji pajuto nuo pat pradinių klasių. Piešimo pagrindų ji mokėsi dailės studijoje, dabar piešia savarankiškai, nes tiki, kad kiekvienas žmogus meną supranta skirtingai. Įkvėpimo kurti jaunoji menininkė semiasi iš daugelio dalykų: V. A. Mocarto, Dž. Bize bei kitų kompozitorių neprilygstamos muzikos, įvairių menininkų, pvz., Lauros Guokės, Gedimino Beržinio, kūrybos. Savo piešiniuose G. Sajenkaitė dažniausiai naudoja guašą, o norėdama išgauti dar aštresnes išraiškas, ypatingus momentus, naujus virpesius bei kontrastus į pagalbą pasitelkia juodus markerius.

Visi parodoje eksponuojami darbai yra atlikti 2017 metais. Parodą autorė įvardijo kaip „Kelionę“. Kodėl „Kelionė“? Pasak Gabijos, tokį pavadinimą nulėmė noras žmonėms parodyti kitą pasaulį, nukelti laiku.

Maloniai kviečiame į „Spindulio“ biblioteką (Spindulio g. 5) „pakeliauti“ po jaunosios menininkės sukurtą pasaulį. Paroda „Kelionė“ veiks iki liepos 1 dienos.