„Saulės“ filiale vyko susitikimas su Lietuvos kariuomenės kariškiais

2017 05 09

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės" filiale vyko renginys skirtas Europos dienai - „Tvirta Europa - saugi Lietuva“. Gytarių progimnazijos šeštokai ir septintokai susitiko su Lietuvos kariuomenės kariškiais. Vyko diskusija apie Lietuvos ir Europos šalių oro erdvės gynybą, iškylančius pavojus, grėsmes, tarnybą, misiją, kario kasdienybę ir savanorišką krašto tarnybą.

Vyresnysis seržantas Darius Pileckas papasakojo susirinkusiems apie savanorišką krašto tarnybą, Lietuvos kariuomenę, NATO, apie šauktinių tarnybą armijoje. Taip pat supažindino moksleivius su įvairiais Lietuvos kariuomenės padaliniais. Renginys vyko Komiksų centre. Kaip D. Pileckas sakė: „Visur ėjom. visur pasakojom apie Lietuvos kariuomenę, bet Komiksų centre dar neteko būti...".

Renginys skatino jaunosios kartos pilietiškumą, patriotizmą ir solidarumą su kitais europiečiais kovoje už Tėvynės ir Europos saugumą, galimybę pajusti  atsakomybę ne tik už savo Tėvynę, bet ir už Europą, pasijusti viena šeima. Moksleiviai noriai klausėsi svečių pasakojimų, diskutavo ir dalijosi mintimis.

europos komisija atstovybe LT

GALERIJA