Viskas apie Europarlamentą Lieporių bendruomenėms

2017 05 09

Įsibėgėjant Europos dienos renginiams, kuriuos finansuoja Europos komisijos atstovybė Lietuvoje, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filiale vyko renginių ciklas „Europos parlamentas: žinau, galiu, moku“. Susitikimuose dalyvavo įvairių kartų žmonės: gimnazistai, senjorai, bendruomenės nariai.

Popietėje-dispute, kurį moderavo J. Janonio gimnazijos moksleivės Kotryna ir Emilija, dalyvavo Lieporių bendruomenės centro nariai. Merginos akcentavo, kuo mums svarbi Europos Sąjunga, aptarė buvimo ES naudą, kai kuriuos buvimo Europos Sąjungoje teisinius aspektus.

Renginyje-protmūšyje dalyvavo Lieporių gimnazijos moksleiviai. Moderatoriai Jokūbas ir Eglė iš J. Janonio gimnazijos, priminę svarbiausius faktus apie Europos Sąjungą, paruošė auksiniam protui prilygstantį klausimyną. Atsakantiems į klausimus reikėjo prisiminti Mastrichto, Lisabonos sutartis, pamąstyti, kaip išspręsti kai kurious socialinius klausimus Europos teisės kontekste. Žemėlapiai buvo gera paspirtis atsakant į geografijos klausimus. Apibendrinant Lieporių gimnazistai pripažino, kad klausimai nebuvo lengvi, bet įgytos žinios gali praversti baigiamųjų egzaminų sesijoje.

Arbatos puodelis ir janoniečių atsinešti keksiukai - tai išnaudota puiki proga, skirta pratęsti diskusijas apie Brexit‘o sutartį, lyčių lygybę, mažumų atskirtį. Pokalbiai su bendraamžiais ir  senjorais suartino skirtingų kartų požiūrį apie buvimą kartu Europos Sąjungoje.

europos komisija atstovybe LT

GALERIJA