Komiksų centre kurta šiuolaikinio bibliotekininko vizija

2017 04 28

Šiemet balandžio 24-30 dienomis Lietuvos bibliotekininkų draugija jau septynioliktąjį kartą skelbia Nacionalinę bibliotekų savaitę, kurios tema: „#tuesibiblioteka". Savaitės metu „Romuvos“ progimnazijos 3a klasės mokiniai, jų mokytoja R. Kėblienė ir bibliotekininkė A. Norvilienė lankėsi Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės" filiale įkurtame Komiksų centre, kur dalyvavo edukaciniame komiksų kūrimo užsiėmime „Šiuolaikinis bibliotekininkas".

Susirinkę mokiniai aptarė kas yra biblioteka, kuo ji skiriasi nuo knygyno, kaip ji keičiasi nuo senų laikų, kuo svarbus yra bibliotekininkas, kokia jo veikla. Vaikai noriai dalijosi mintimis apie svajoni biblioteką, kokią ji turėtų būti.

Bibliotekos darbuotojas supažindino svečius su komiksais, jų kūrimo procesu ir galimybėmis. Visi kartu aptarė žinomiausius komiksų herojus. Mokiniai kūrė savo komiksą apie šiuolaikinį bibliotekininką. Vieni vaizdavo supergalingą, galintį skaityti mintis arba mintimis išjudinti knygas bibliotekininką, kiti – piktą, norintį užgrobti pasaulį.

Mokiniams patiko piešti ir pristatyti savo darbus klasės draugams. Džiugu, jog užsiėmimas ne tik paskatino moksleivių kūrybiškumą ir lavino vaizduotę, bet ir prisidėjo prie augančio noro skaityti.

tuesibiblioteka