Bibliotekoje vaikams pristatyta „Triušiukų abėcėlė“

2017 05 03

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko Juventos Mudėnienės knygos „Triušiukų abėcėlė“ pristatymas ir edukacinė programa vaikams. Knyga su kūrybiniais lėlių rinkiniais, sulaukusi populiarumo vaikų ugdymo įstaigose Lietuvoje ir lietuvių bendruomenėse užsienyje, pristatyta įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos iš dalies finansuotą projektą „Biblioteka – erdvė kūrybai ir draugystei“.

Žurnalistė, karpinių kūrėja, knygos vaikams „Triušiukų abėcėlė“ autorė Juventa Mudėnienė (Titė Miku) susitikimą su bibliotekoje veikiančio klubo „Skaitanti mama“ narais ir lopšelio-darželio „Gintarėlis“ vaikais pradėjo pristatydama improvizuotą stalo teatrą – triušių miestelį, kuriame maži namukai, kiemeliai, dekoracijos, bei miestelio gyventojus, pasakojančius savo istorijas – linksmas, liūdnas, paslaptingas. Svarbu tai, jog jausmų ir emocijų įvairovė, pasitelkiant stalo teatro improvizacijų pasakojimus, leidžia pajusti skirtingas situacijas, skatina vaikų emocinio intelekto ugdymą.

„Triušiukų abėcėlės“ tikslas yra ne tik žaidimai, bet ir kūrybinė edukacija. Vaikai supažindinami su lietuviškos abėcėlės raidėmis, mokomi jas atpažinti, atkartoti, ieškoti išsislapsčiusių žodžių. Renginio metu bibliotekoje vaikams patiko įgarsinti raides – staugti kaip vilkiukams (raidė u), tyliai ir garsiai šnypšti (raidė š). Vaikai išmoko pasisveikinti ir atsisveikinti kaip triušiukai.

Abėcėlė pristatyta labai kūrybiškai, o nuoširdus ir betarpiškas autorės bendravimas vaikus tiesiog užbūrė. Knygutė spinduliuoja švelnumą ir gėrį. „Triušiukų abėcėlės“ iliustracijos harmoningai persipina su eilėraštukais, fotografuoti paveiksliukai lengvai atpažįstami vaikų, skatina vizualiojo pažinimo vystymąsi, puslapiuose slypinčios užduotėlės yra patrauklios ir skatina pastabumą, norą ieškoti, kalbėti, skaičiuoti, o tai yra būtina kiekvienam 2-6 metų vaikui.

Nuotaikinga eiliuota lietuviška „Triušiukų abėcėlė“ puikiausiai gali tapti pirmąja knygele vaikui, drauge ir palydove į didįjį knygų pasaulį. Pirmosios knygutės – svarbiausios mūsų gyvenime, nuo jų priklausys, ar pamėgs skaityti mūsų vaikai. Skaitykime vaikui ir su vaiku.