Nacionalinė bibliotekų savaitė Bibliografijos-informacijos skyriuje

2017 04 28

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyrius balandžio 24-30 d. įsijungė į Nacionalinės bibliotekų savaitės veiklas. Šių metų bibliotekų savaitės šūkis „#tuesibiblioteka“ tarsi simbolizuoja, kad šiuolaikinę biblioteką kurti galime kiekvienas: tiek bibliotekos darbuotojas, tiek lankytojas.

Šiuolaikinė biblioteka išsiskiria suteikiamų paslaugų gausa ir įvairove. Nacionalinės bibliotekų savaitės metu Bibliografijos-informacijos skyriaus lankytojai susipažino su prenumeruojamomis Lietuvos ir užsienio duomenų bazėmis, mokėsi susirasti sau aktualią informaciją. Tobulino savo įgūdžius ieškodami norimos literatūros LIBIS elektroniniame kataloge.  Viešosios interneto prieigos lankytojai išbandė bibliotekos planšetinius kompiuterius, susipažino su jų naudojimo galimybėmis, bandė filmuoti ir fotografuoti.

Kadangi šią savaitę Bibliografijos-informacijos skyriuje vyko ir gyventojų kompiuterinio raštingumo mokymai, kurie organizuojami jau eilę metų, tai kursų dalyviai taip pat buvo supažindinti su skyriaus veikla, įvairiomis elektroninėmis paslaugomis.

Išskirtinė buvo kavos skonio diena bibliotekoje „Knyga su kava“, kurios metu lankytojai buvo vaišinami kava, arbata ir saldumynais, jiems buvo dalinamos šiai progai parengtos bibliotekos vizitinės kortelės, dar kartą įrodančios, kad čia laukiamas kiekvienas jau esamas ir būsimas bibliotekos lankytojas.

tuesibiblioteka