Gausūs Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiai „Spindulio“ bibliotekoje

2017 04 28

Balandžio 24–30 dienomis minima Nacionalinė bibliotekų savaitė. Šventinę savaitę Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filiale netrūko renginių.

Šalia tradiciškai vykdomų akcijų: „Atlaidumo savaitė skaitytojams“, „Perskaitei – padovanok“, „Paskirk savo bibliotekai 2 %“, bibliotekoje buvo vykdoma akcija vaikams „Šios knygos (ne)skaityk!“. Mažieji skaitytojai, vedami smalsumo, rinkosi siūlomas knygas ir spėliojo, kodėl gi šios knygos (ne)skaityti...

Balandžio 25 dieną „Spindulio“ bibliotekoje vyko edukacinis renginys „Atvirukas bibliotekai“, kuriame dalyvavo Šiaulių l/d „Coliukė“ ugdytiniai „Nykštukai“ (auklėtoja Virginija Kontrimienė). Mažieji svečiai sužinojo, jog šie metai bibliotekai ypač svarbūs – ji švęs savo 40-ąjį gimtadienį. Vaikai su gražiausiais linkėjimais suskubo sveikinti biblioteką – gėlėmis, tortais, širdelėmis dabino sveikinimo atvirukus ir linkėjo bibliotekai laimės, šypsenų, daug draugų, gėlių ir ilgų metų. Džiaugiamės gausiais mažųjų sveikinimais ir atvirukais – jų paroda galima pasigrožėti „Spindulio“ bibliotekoje iki gegužės 26 dienos.

Balandžio 26 dieną Šiaulių l/d „Coliukė“ „Bildukų“ grupės vaikai, lydimi auklėtojos Astos Želionienės, dalyvavo renginyje „Draugauk su biblioteka“. Mažuosius draugus bibliotekoje pasitiko šmaikštuolė varna ir gudrioji laputė, kurios papasakojo apie savo pomėgį skaityti. Vaikams buvo pristatyta biblioteka, jos istorija, veikla, parodytos didžiausia ir mažiausia bibliotekoje esančios knygos, vaikai pakviesti tapti bibliotekos skaitytojais ir draugauti su išmintingomis bičiulėmis – knygomis. Antrojoje renginio dalyje darželio ugdytiniai patys tapo kūrėjais, dailininkais ir sukūrė dvi savo grupės knygas.

Nacionalinės bibliotekų savaitės renginius „Spindulio“ bibliotekoje vainikavo balandžio 27 dieną įvykęs informacinis renginys „Susikurk savo muzikinę knygą“ (su programa Movie Maker). Vaikai iš Šiaulių „Motinos Teresės šeimų namų“, padedami bibliotekininkės, turėjo galimybę išbandyti  Movie Maker programą ir patys susikurti savo muzikinę knygą. Pasak vaikų, šis užsiėmimas buvo labai įdomus ir naudingas. Po šaunios veiklos, pavartę žurnalų ir knygų, vaikai atsisveikino iki kitų smagių susitikimų.

tuesibiblioteka