„Šaltinėlio“ filiale pristatyta Agnės Jusiūtės skirtukų kolekcija

2017 04 26

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale  balandžio 25 d. pristatyta Agnės Jusiūtės knygų skirtukų kolekcijos paroda.

Pristatydama parodą „Mano knygų skirtukai“, Agnė pasakojo, kad „knygos skirtuko istorija prasidėjo labai seniai, dar senovės Egipto laikais, kai skirtukais, pagamintais iš vaško ar odos, buvo žymimos tam tikros eilutės papirusuose“. Išsamiai apžvelgusi skirtuko raidą knygos istorijoje, parodos sumanytoja prisipažino, kad „kolekcija prasidėjo nuo keleto skirtukų, rastų senose knygose. Pirkdama knygas, įsigydavau ir įdomių žymeklių.“ Taip po truputį pomėgis tapo kolekcija, kurios brangiausi eksponatai – močiutės dovanotas ir artimiausių žmonių padaryti skirtukai. Agnės kolekcijoje yra pačių įvairiausių formų popierinių, medinių, metalinių, magnetinių, odinių skirtukų, suskirstytų pagal temas.

Popietę pačiais įvairiausiais muzikiniais garsais pripildė Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos moksleiviai: trimitininkas Justas, kanklininkės Austėja ir Gabrielė, akordeonistas Laurynas, gitaristai Orestas ir Edvinas, pianistė Kamilė. Už pagalbą organizuojant renginį, dėkojame parodos pristatyme dalyvavusių gimnazijos ketvirtokų mokytojai Violetai Šuipienei, meninio ugdymo  mokytojams Raimondai Sližienei ir Zigmui Drakšui.

Kviečiame užsukti į „Šaltinėlio“ biblioteką ir pasigrožėti pačiais įvairiausiais knygų skirtukais. Paroda veiks iki gegužės 7 d.

tuesibiblioteka