Mažųjų skaitytojų viešnagė „Aido“ filiale

2017 04 26

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ filiale, kaip ir visose Lietuvos bibliotekose, vyksta Nacionalinė bibliotekų savaitė, kurios tema – „Tu esi biblioteka“. Biblioteka kviečia savo skaitytojus atrasti ir kurti savo biblioteką. Balandžio 25 d. bibliotekoje viešėjo vaikų darželio „Pupų pėdas“ „Žuvyčių“ grupės vaikučiai, lydimi auklėtojos A. Vaičiulienės ir jos padėjėjos J. Každailienės.

Mažuosius biblioteka pakvietė į edukacinį rytmetį „Man knygutė kaip saulutė“. Viešnagė bibliotekoje šiems mažiesiems buvo pirmoji. Įžengę į „Aido“ filialą, vaikai nustebo - kiek čia daug knygelių gyvena. Vyresn. bibliotekininkė L. Švirikienė supažindino su biblioteka, jos naudojimosi taisyklėmis ir veiklomis. Mažieji įdėmiai klausėsi pasakojimo apie tai, kaip gimsta knygelės, kaip reikia jas saugoti, kaip tapti bibliotekos skaitytoju.

Su vaikais kalbėjomės apie elgesį su knyga, pabrėžėme, kad į kiekvieną knygelę yra įdėta daug žmonių darbo, todėl negalima jų mėtyti ir plėšyti, imti nešvariomis rankomis. Įdomiausia vaikams buvo skaitykloje. Susidomėję vaikai tiesė rankeles paimti, paliesti įvairių formų knygeles – grojančias, garsines, karpytas ir žaislines. Minėme mįsles apie knygą, bandėme atspėti pasakų veikėjus, mokėmės, kaip išsirinkti knygelę, jų nesumaišyti, nes kiekviena knygelė turi savo vietą lentynoje. Iš bibliotekininkės pasakojimo vaikai sužinojo, kur gyvena knygos, kaip jos laukia vaikučių, kaip nori būti skaitomos.

Siekiame, kad vaikučiai susidraugautų su knyga, kad biblioteka taptų traukos objektu, jaustų ryšį su knyga. Pakvietėme bibliotekoje apsilankyti kartu su tėveliais. Viešnagės metu mažieji linksmai ir įdomiai praleido laiką.

tuesibiblioteka