Kūrybinės dirbtuvės „Susipažinkite, stalo teatras“

2017 04 20

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale, vykdant Šiaulių miesto savivaldybės iš dalies finansuojamą projektą „Keliaujantis lagaminas: 3x5“, viešėjo neįprastas „Stalo teatras“ ir jo įkūrėja, režisierė, scenografė, aktorė Saulė Degutytė.

Saulei Degutytei idėja įkurti Stalo teatrą gimė 2004-aisiais, dirbant Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, kur buvo sukurtas pirmasis spektaklis „Bebenčiukas ir Barbė“ pagal to paties pavadinimo Jeronimo Lauciaus knygą. Po metų spektaklis „Eglė žalčių karalienė“ teatrui pelnė pripažinimą ir tarptautinio lėlių teatrų festivalio „Aitvaras“ (2005 metais) apdovanojimą už geriausią režisūrą bei buvo išrinktas geriausiu festivalio spektakliu. 2013 metais Saulei Degutytei už spektaklį „Tarmių stalas“ įteiktas aukščiausias Lietuvoje teatro apdovanojimas „Auksinis scenos kryžius“.

Kūrybinių dirbtuvių „Susipažinkite, stalo teatras“ „Šaltinėlio“ filiale metu, panaudodama mus supančius ir vaikams gerai pažįstamus aplinkos daiktus, Saulė Degutytė pavertė juos personažais. Vaikai stebėjosi, kad puodai, šaukštai, druskinė, pipirinė, siūlų ritės, plaušinės, virvės ir kiti daiktai gali įgauti naujų prasmių ir tartum tapti gyvais veikėjais: nameliu, mišku, grybu, seneliu, močiute, anūkėle ar net tigru. S. Degutytė renginio dalyvius ragino prisiminti lietuvių tautosaką – mįsles, patarles, žaidimus, daineles, pasakėles. Viešnia mokė žaisti garsu, pasinaudoti muzikiniais intarpais, aiškino jų reikšmę ir galimybes. Visi renginio dalyviai tapo aktoriais, pasakų personažais ir kiekvienas, muzikos instrumentui pritariant, atliko savo vaidmenį.

Vaikai liko sužavėti edukacijos metu vyravusia kūrybinga, žaisminga ir draugiška atmosfera, kuri žadino vaizduotę, mokė kūrybingai žaisti ir žaismingai kurti, ugdė vaikų sąmoningumą ir mąstymą, skatino nuoširdų norą pažinti, mokytis ir tobulėti, formavo kūrybišką ir atvirą požiūrį į aplinką. Darželinukai jautėsi ir patys galintys kurti stebuklingą stalo teatro pasaulį.

iqqr5b16bibliotekos logo