S. Paltanavičiaus knygos „Maži ežiuko sapnai“ pristatymas „Aido“ filiale

2017 04 06

Balandžio 6 d. bibliotekoje svečiavosi lopšelio-darželio „Pupų pėdas“ „Ežiukų“ grupės vaikučiai, lydimi auklėtojos A. Jurgutavčienės. Čia jų laukė susitikimas su geriausia metų knyga. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ filiale vyko šios knygos pristatymas „Ką sapnavo ežiukas“.

Šiemet Metų knygos rinkimuose geriausia vaikų literatūros knyga tapo S. Paltanavičiaus „Maži ežiuko sapnai“. Knygutė miela – ją lengva skaityti, labai gražiai iliustruota. Tai pasakojimas apie ežiuką, kuris keliauja per sapnus ir susipažįsta su jį supančiu pasauliu. Švelniai ir šiltai šį kūrinėlį vaikučiams pristatė vyresn. bibliotekininkė L. Švirikienė. Buvo garsiai perskaityti keli ežiuko sapnai. Kartu su vaikais leidomės į keliones po spalvotus ežiuko - svajoklio sapnus. Juk sapnuose pasaulis visai kitoks. Pasiklausę skaitomų pasakėlių, vaikai panoro sužinoti, kas ežiukui nutiko toliau, kokie nuotykiai ir atradimai jo dar laukia. Ežiuko pasaulyje nėra jokio blogio, jis gyvena laimingas, nes turi mamą, mišką ir draugus, o miegodamas visada sapnuoja. Vaikai grožėjosi dailininkės L. Eitmantytės-Valužienės iliustracijomis. Buvo smagu nusikelti į mažo ežiuko svajones ir jo pasaulį. Tolimesnių ežiuko pasakojimų vaikai klausysis grupėje. Renginio pabaigoje vaikučiai gavo po ežiuką, kurį spalvins grupėje arba namuose. Taip jie keliaus kartu su ežiuku po margą pasaulį.