„Saulės“ bibliotekoje išrinktas gražiausias posakis lietuvių kalba

2017 04 06

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale vyko popietė „Renkame gražiausią posakį", skirta lietuvių kalbos kultūros metams. Popietėje dalyvavo Gytarių progimnazijos 4c klasės moksleiviai (mokyt.Daiva Naujokienė).

Moksleiviai iš 5 pateiktų posakių išrinko 3 labiausiai jiems patikusius. Rinkimai vyko klijuojant spalvotus lipdukus prie patinkančių posakių. Nugalėtoju tapo ištrauka iš K. Donelaičio „Pasakėčių" - „Kambaryje blausiai šviečia žvakės liepsnelė. Ji virpa, šokinėja, spragsi, vėl tarsi sustingsta". Antrą vietą laimėjo Sigutės Ach mintys - „Plaukiantis pro šalį laikas siūbuotų medį, pumpurai pavirstų lapais ir nuskristų su vėju. Ir tik vienas žiedas liktų dainuoti - tai aš savo sugalvoto draugo širdyje".

Vaikams labai patiko popietė, skaitytos ir rinktos ištraukos daugelį ypač sudomino, todėl vaikai nusprendė kai kuriuos kūrinius perskaityti patys.