Rėkyvos bibliotekoje edukacinė popietė „Mandalą piešiu – pasaulį kuriu“

2017 04 05

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filiale (Energetikų g. 7) pavasarišką balandžio 5 d. vyko edukacinė popietė „Mandalą piešiu – pasaulį kuriu“. Užsiėmime dalyvavo Šiaulių Rėkyvos progimnazijos socialinių lavinimo būrelio „Ką – tarsis“ vaikai ir būrelio vadovė Alma Girdvainiene.

Mandala – tai apskritimo arba kvadrato formos geometrinė kompozicija, simboliškai vaizduojanti tam tikrą dvasinę, kosminę arba psichologinę tvarką. Mandala yra naudojama kaip pagalbinė priemonė meditacijos praktikoje, kaip instrumentas, kuriuo protas yra koncentruojamas ir perkeičiamas nukreipiant į harmoningą schemą. Šį kartą vaikai mandalas kūrė iš įvairiausių kruopų, lipdė derinant skirtingas spalvas, tekstūras. Tai susikaupimo, meditacijos, dėmesio koncentravimo ir geros nuotaikos kupina edukacinė popietė.

Užsiėmimas organizuotas įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos iš dalies finansuojamą projektą „Rėkyvos lobių paieška“. Viso projekto metu vyks reguliarūs edukaciniai ir kūrybiniai susitikimai su vaikais bibliotekoje.

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialo informacija